طلاق توافقی

سریع ترین راه طلاق توافقی

دو تا حلقه و یک خودکار روی سند طلاق

در برخی موارد ادامه زندگی برای زوجین غیرممکن شده و به دنبال سریعترین راه طلاق توافقی می باشند. در قوانین ایران برای طلاق راه های متفاوتی وجود دارد. درخواست طلاق به سه نحوه می تواند مطرح گردد، طلاق از طرف مرد، طلاق از طرف زن و طلاق توافقی. طلاق توافقی به عنوان سریع ترین راه طلاق و همچنین آسانترین راه طلاق شناخته می شود.

مراحل طلاق ازطرف مرد، حداقل نه ماه تا یک سال و نیم زمان می برد. در حالتی که زوج می خواهد از زوجه جدا شود و زوجه تمایلی به جدایی ندارد یا توافق بر جدایی نمی کنند، زوج که مطابق قانون ایران حق طلاق دارد، می تواند با پرداخت حقوق مالی زوجه او را طلاق دهد.بنابراین .طلاق سریع از طرف مرد تنها با پرداخت کلیه حقوق مالی زن امکان پذیر است اما بازهم این راه جز سریع ترین طلاق محسوب نمیگردد

طلاق از طرف زن  نیز با اثبات یکی از ۱۲ مورد مندرج در سند نکاحیه که در قانون طی ۶ بند آمده است امکان پذیر است. چون زن در حقوق ایران حق طلاق ندارد و تنها در صورت اثبات موارد احصا شده قانونی، می تواند طلاق بگیرد، بنابراین طلاق سریع از طرف زن امکان پذیر نخواهد بود، در واقع طولانی ترین نوع طلاق، طلاق ازطرف زن است که حداقل بین نه ماه تا دو سال ممکن است زمان می برد.و جز راه های طلاق سریع و آسان محسوب نمی گردد.

 

مرکز تخصصی وکالت و مشاوره حقوقی دادهومان

جهت مشاوره با وکیل طلاق توافقی

با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایید

۰۲۱۲۲۷۴۰۸۷۰  (۲۰ خط ویژه)

 

طلاق توافقی یا طلاق تفاهمی که به طلاق فوری نیز معروف است، زوجین به عنوان سریع ترین راه طلاق گرفتن آن را انتخاب می کنند.  طلاقی است که هر دو طرف عقد ازدواج، زن و مرد، قصد جدایی و خاتمه دادن به زندگی مشترک را دارند. دلیل اینکه این طلاق، سریع ترین روش طلاق است، این است که  زوجین در خصوص تمام مسائل مالی و غیر مالی ناشی از رابطه زوجیت قبل از ورود به مرحله دادگاه، توافق می کنند. در نتیجه همین توافق وعدم وجود اختلاف، رسیدگی دادگاه در خصوص مسائل مالی و غیر مالی را به شدت کوتاه  نموده و طلاق توافقی در کمترین زمان انجام میپذیرد. در واقع دادگاه پس بررسی توافقات طرفین رای طلاق توافقی را صادر می کند.و سریع ترین زمان طلاق در طلاق توافقی امکان پذیر است.

سریع ترین راه برای طلاق توافقی این است که زوجین در خصوص کلیه حقوق مالی و غیر مالی به توافق برسند و توافقات خود را نزد وکیل دادگستری متخصص در طلاق توافقی اعلام نموده و صورتجلسه تنظیم نمایند و از مشاوره یک وکیل خبره در این زمینه استفاده کنند. بنابراین در بین راههای سریع طلاق گرفتن مراجعه به وکیل یکی از سریع ترین راه برای طلاق توافقی است  زیرا وکیل با دانش و تخصص کافی در این زمینه  می تواند در کوتاه ترین زمان طلاق توافقی را برای زوجین انجام دهد.

سریع ترین روش طلاق توافقی

از آنجا که حفظ بنیان خانواده به عنوان یکی از مهمترین ارکان جامعه، امری ضروری است ، در همین راستاد زوجین اگر بخواهند برای گرفتن طلاق توافقی اقدام کنند بنا به قانون جدیدطلاق توافقی، نیازمند انجام جلسات مشاوره در مراکز بهزیستی، قبل از طلاق می باشند تا گواهی عدم انصراف از طلاق را دریافت کنند و بتوانند مراحل طلاق توافقی را شروع کنند.

با توجه به اینکه انجام مراحل طلاق توافقی با توجه به آخرین مقررات و آیین نامه های مصوب در این زمینه و رویه عملی دادگاهها در این خصوص، خود تخصص خاص خود را می طلبد و وکلایی که در این زمینه فعالیت می کنند این مسیر را به درستی می دانند، به طوری کلی باید گفت که سریع ترین روش طلاق توافقی اعطای وکالت به وکلای متخصص طلاق توافقی جهت انجام مراحل آن است که نقش چشمگیری در سرعت جریان این موضوع و سهولت انجام آن دارد و استفاده از وکیل طلاق توافقی آن را به یکی از سریع ترین روش طلاق تبدیل می کند.

طلاق توافقی سریع

در برخی موارد نیز طلاق توافقی سریع  یکی از بهترین راه های طلاق است. چنانچه طرفین تصمیم قطعی بر جدایی داشته باشند و بخواهند در کوتاه ترین زمان ممکن طلاق توافقی سریع بگیرند، بهتر است انجام مراحل را به دو نفر وکیل دادگستری متخصص طلاق توافقی بسپارند، وکیل طلاق توافقی بنیاد حقوقی دادهومان بدون نیاز به حضور زوجین در هیچ یک از مراحل دادگاه و مشاوره، در کوتاه ترین زمان ممکن یعنی در حدود ۱۰ الی ۲۰ روز کاری کلیه مراحل طلاق توافقی انجام می دهند.

مراحل طلاق توافقی سریع

برای انجام مراحل سریع طلاق توافقی باید به دفتروکیل طلاق توافقی مراجعه نموده و توافقات خود را به وکیل طلاق توافقی اعلام نمایید، پس از آن وکیل با توافقات اعلام شده بدون حضور زوجین فرآیند طلاق توافقی سریع را انجام داده و در کوتاه ترین زمان رای طلاق توافقی را اخذ می نماید. کوتاه ترین زمان طلاق فقط با حضور وکیل طلاق توافقی میسر است .

جهت اطلاع دقیق از مراحل طلاق توافقی سریع می توانید با وکیل متخصص طلاق توافقی بنیاد وکلای دادهومان تماس حاصل نمایید.

مرکز تخصصی وکالت و مشاوره حقوقی دادهومان

جهت مشاوره در زمینه سریع ترین راه طلاق توافقی

 با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایید

 

۰۲۱۲۲۷۴۰۸۷۰  (۲۰ خط ویژه)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *