مشاوره حقوقی آنلاین

مشاوره حقوقی رایگان آنلاین

مشکلات و مسائل حقوقی خود را با وکیل دادگستری بصورت مشاور حقوقی آنلاین در میان بگذارید

در اولین فرصت ممکن پاسخ توسط

وکیل دادگستری ارائه خواهد شد

مشاوره حقوقی رایگان آنلاین

مشاوره حقوقی آنلاین برای پاسخگویی به سوالات کلی شما میباشد

برای یافتن راه حل دقیق تر موضوع خود توصیه میکنیم

یکی از راههای مشاوره حقوقی زیر را انتخاب نمایید

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی حضوری

با رزرو وقت مشاوره حضوری از خدمات وکیل دادگستری و متخصص در موضوع بهرمند شوید

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی

از طریق تماس تلفنی، با وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی نمایید

مشاوره حقوقی رایگان آنلاین چیست؟

امروز پیشرفت تکنولوژی و گسترش ابعاد آن در زندگی ما باعث شده که خیلی از خدمات را بتوانیم به صورت آنلاین دریافت کنیم. یکی از این خدمات که در فضای مجازی ارائه می شود اصطلاحاً مشاوره حقوقی آنلاین نامیده میشود. در این نوع ارائه خدمات در فضای مجازی اقدام به ارائه مشاوره حقوقی میشود.

مشاوره حقوقی آنلاین اغلب به صورت رایگان است. بدین صورت که شما یا در سایتی که مشاوره حقوقی آنلاین در آن ارائه میشود به صورت آنلاین سوال حقوقی خود را مطرح نموده و با وکیل دادگستری مشاوره حقوقی مینمایید و یا از طریق وسایل ارتباط جمعی مثل اینستاگرام، تلگرام یا واتس اپ که در آن مطالبی جهت بالا بردن اطلاعات حقوقی توسط وکیل متخصص ارائه میشود امکان پاسخگویی به سوالات حقوقی شما وجود دارد.

بعضا برخی از وکلا در اینستاگرام مبادرت به انجام لایو با موضوعات آموزشی جهت بالا بردن آگاهی حقوقی جامعه  مینمایند که خود میتواند نوعی مشاوره حقوقی و برخورداری از نظر یک وکیل متخصص باشد. بنابراین امروز برخورداری از خدمات حقوقی فقط به صورت حضوری نیست بلکه فضای مجازی به وسیله ای جهت ارائه مشاوره حقوقی آنلاین و ارتباط با وکیل دادگستری تبدیل شده است در نتیجه در سریعترین زمان ممکن، میتوان به صورت آنلاین از مشاوره تخصصی وکیل برخوردارشد.

نکاتی که به شما کمک می کند تا در مشاوره حقوقی رایگان آنلاین نتیجه بهتری بگیرد

۳-حتما دقت کنید که از وکیل دادگستری مشاوره حقوقی دریافت نمایید. زیرا درست است که مشاوره حقوقی آنلاین یکی از سریعترین راه های مشاوره حقوقی است اما در فضای مجازی ممکن است افرادی بدون داشتن تخصص به شما مشاور حقوقی دهند و شما را گمراه کنند. بنابراین از یک سایت یا موسسه حقوقی معتبر اقدام به دریافت مشاوره نمایید.

۴-درهنگام طرح سوال حقوی، آدرس ایمیل و شمار تلفن خود را نیز ارسال نمایید تا امکان ارتباط وکیل با شما در کمترین زمان ممکن وجود داشته باشد.

۱-سوالات خود را به صورت کوتاه و مختصر بپرسید تا بتوانید جواب های دقیق تری دریافت کنید. از حاشیه پردازی و ارائه مسائل غیر مرتبط خودداری کنید. گاهی توضیح یک سری مسایل غیر حقوقی فقط وکیل را سر در گم میکند.

۲-توجه داشته باشید که مشاوره حقوقی آنلاین برای سوالات کلی و موضوعات ساده مناسب است. اگر سوالات حقوقی شما پیچیده است و نیاز به پرسش های متعدد وکیل جهت روشن شدن موضوع دارد بهترین راه استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی یا حضوری میباشد.

گروه حقوقی دادهومان

آخرین مشاوره حقوقی آنلاین پاسخ داده شده

شما میتوانید هم برای اجرت المثل سی سال زندگی مشترک دادخواست مقتضی مطرح نمایید و هم میتواند مهریه خود را به نرخ روز مطالبه نماید. با توجه به ازدواج مجدد پدرتان، امکان درخواست طلاق از ناحیه مادرتان وجود دارد.

تهیه مسکن مناسب و مستقل از جمله موارد نفقه زن میباشد که تکلیف آن بر عهده شوهر است. شوهر نمیتواند زن را مجبور کند با خویشاوندان او در یک منزل سکونت نماید بلکه باید مسکن مستقل و مناسب شان زن فراهم نماید.

متداول ترین مشاوره های امور حقوقی

برای طلاق توافقی از دو راه میتوان اقدام کرد. یا باید زن و شوهر هر دو شخصاً یا با اعطای وکالت به وکیل دادگستری اقدام نمایند و یا اینکه زوج در دفترخانه اسناد رسمی حاضر شده وکالت بلاعزل در طلاق به زوجه بدهد و زوجه با توکیل به وکیل دادگستری از طرف همسر خود، نسبت به طلاق توافقی اقدام نمایند.

طلاق توافقی جزو دعاوی غیر مالی محسوب میشود و هزینه دادرسی چندانی ندارد.

برای اقدام به طلاق توافقی حتما بایدیک وکیل ادگستری از طرف همسر شما به وکالت اقدام نماید و شخص نمیتوانید اقدام نمایید.

ضامن و ظهرنویس چک نیز همانند صادر کننده در برابر دارند مسئولیت تضامنی دارند و دارنده چک میتواند علیه همه آنها با هم یا منفرداً طرح دعوا نماید.

صدور چکهای متعدد مشمول عنوان جرم کلاهبرداری نمیشود. عنصر اصلی جرم کلاهبرداری توسل به وسایل متقلبانه است.

در مطالبه وجه به استناد چک، در صورت تقاضای دارنده چک، دادگاه خسارت تاخیر تادیه را از تاریخ مندرج در متن چک یا به عبارتی تاریخ سر رسید چک محاسبه مینماید.

متداول ترین مشاوره های امور خانواده

مطابق ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی “زن به مجرد وقوع عقد نکاح، مالک مهریه میشود و میتواند هر تصرفی در آن بکند”

هر مال مشروع و قانونی که ارزش اقتصادی دارد میتواند به عنوان مهریه تعیین شود اما چنانچه ملکی بخواهد به عنوان مهر تعیین شود باید عین آن در عالم خارج وجود داشته باشد تا بتواند به محض وقوع عقد جز اموال زوجه قرار گیرد.

بله مهریه به هر میزان که طرفین توافق کنند میتواند تعیین شود و در صورتی که زوج توان پرداخت آن را داشته باشد به زوجه پرداخت میشود و چنانچه زوج  اقدام به ارائه دادخواست اعسار ندهد و  مالی از شوهر یافت نشود امکان حبس تا پرداخت  ۱۱۰ عدد سکه تمام بهار آزادی وجود دارد اما مازاد بر آن به طور کلی امکان گرفتن حکم جلب زوج وجود ندارد

بله هر مالی که از زوج وجود داشته باشد توسط زوجه برای مهریه قابل توقیف است، و سهم الارث زوج نیز قابلیت توقیف برای مهریه را دارد.

چنانچه زوجه اجرت المثل خود را دریافت کند دیگر نمیتواند نحله را دریافت کند و امکان مطالبه همزمان این دو با هم وجود ندارد.

بله زوج تا یکماه پس از صدور اجراییه میتواند در صورت عدم توانایی پرداخت اجرت المثل به دادگاه صادر کننده حکم اجرت المثل ، دادخواست اعسار خود را ارائه کند.

حضانت به معنای نگاهداری فرزند و رفع نیازهای مادی و معنوی به طور مثال تهیه مسکن، خوراک پوشاک و غیره میباشد.

401 مشاوره حقوقی آنلاین متداول
1562 مشاوره حقوقی آنلاین پاسخ داده شده
88 مشاوره حقوقی آنلاین در انتظار پاسخ
1650 مشاوره حقوقی آنلاین

سایر خدمات دادهومان

ارزیابی و بررسی پرونده

ارزیابی و بررسی پرونده

با ارائه مدارک پرونده خود به ما، ارزیابی و راهکار وکیل پایه یک و مشاور حقوقی را دریافت نمایید

تنظیم اوراق قضایی و لوایح

دادخواست، شکوائیه و لایحه خود را بوسیله وکیل دادگستری و مشاور حقوقی تهیه و تنظیم نمایید