وکیل ملکی

وکیل ملکی در دفتر وکالت خود نشسته و با موکل خود در حال صحبت کردن است و ماکت ملک روی میز او قرار دارد

در حال حاضر مسائل و موضوعات حقوقی با توجه به پیچیدگی و گستردگی روابط میان انسانها، جنبه تخصصی تری به خود گرفته اند. از مهمترین مسائل حقوقی که حجم زیادی از اختلافات در محاکم را به خود اختصاص داده است، دعاوی ملکی می باشد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب در دعاوی ملکی خود، بهتر است به وکیل امور ملکی مراجعه کنید و قبل از اقدام از یک وکیل املاک مشاوره حقوقی دریافت نمایید.

مرکز تخصصی وکالت و مشاوره حقوقی ملکی

مشاوره حقوقی حضوری و تلفنی

 جهت مشاوره حقوقی با وکیل متخصص ملکی

با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید

(۲۰ خط ویژه)

وکیل ملکی کیست؟

در اینجا سوالی که پیش می آید این است که وکیل ملکی کیست؟ وکیل ملک به وکیل پایه یک دادگستری که در زمینه املاک و مستغلات تخصص دارد، گفته می شود. وکیل در مورد ملک، سالیان متمادی در خصوص دعاوی ملکی مطالعه کرده است و با پیچیدگی ها و زیر و بم این دعاوی آشنایی کامل دارد. وکیل معاملات ملکی توانایی این را دارد که به شما در تنظیم قراردادهای معاملات ملکی کمک نماید و از تبعات و آثار سوئی که ممکن است با امضای قرارداد گریبان گیرتان شود، آگاهتان نماید.

وکیل ملکی چه خدماتی را ارائه می دهد

از قدیم به دلیل اهمیت ملک در بین مردم به لحاظ ایجاد امنیت و به دلیل اینکه یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور ایران، خرید و فروش ملک می باشد امور حقوقی ملکی از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و به تبع آن  دعاوی و قراردادهای ملکی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده اند. وکیل ملکی در حوزه امور ملکی نظیر الزام به تنظیم سند رسمی و تحویل ملک و سرقفلی و تخلیه ملک، خلع ید و دستور فروش و تنظیم قراردادهای ملکی و فسخ و ابطال آنها و …  اقدام به ارائه خدمات حقوقی می نماید. دعاوی که موضوع آنها مال غیر منقول مانند زمین و ساختمان یا هر نوع ملکی باشد به اصطلاح دعاوی ملکی می گویند.

وکیل ملکی چه خصوصیاتی باید داشته باشد

امروزه وکلایی موفق هستند و خوب عمل می کنند که در زمینه خاصی اقدام به فعالیت می کنند و به سمت تخصص گرایی روی آورنده اند . وقتی صحبت از وکیل ملکی می شود قاعدتاً منظور وکیلی است که عمده فعالیت حقوقی و وکالتی وی در زمینه امور ملکی می باشد. لذا مطالعه و کسب تجریه در زمینه امور ملکی دو خصوصیت اصلی  یک وکیل ملکی محسوب می شود که در ذیل به توضیح آن می پردازیم.

آگاهی و دانش بالا در امور حقوقی ملکی

اولین ویژگی یک وکیل ملکی، آگاهی و دانش کافی در دعاوی ملکی می باشد. یک وکیل ملکی خوب باید تمام قوانین و مقررات و عرف و رویه قضایی را در مورد موضوعات ملکی بداند تا بتواند مشاوره حقوقی کاملی را به موکل خود ارائه دهد و در دعاوی ملکی پیروز شود. البته باید توجه داشت که یک وکیل ملکی خوب باید به سایر مسائل حقوقی نیز کاملا آشنا و آگاه باشد زیرا گاهی یک دعوای ملکی، با سایر موضوعات حقوقی ترکیب شده است و فقط تخصص در یک زمینه به حل مسئله کمک نمی کند.

سابقه و تجربه بالا در زمینه امور ملکی

ویژگی دیگری که وکیل ملکی باید از آن برخوردار باشد تجربه کافی در زمینه دعاوی ملکی است. گاهی دانش به تنهایی در موضوعات ملکی نمی تواند کافی باشد و یک وکیل ملکی خوب باید از تجربه بالایی در کنار دانش خوب برخوردار باشد. این موضوع مستلزم  آن است که وکیل سالیان سال در این حوزه فعالیت داشته باشد. تجربه کردن زوایای عملی کار در این زمینه، راز موفقیت در مسائل حقوقی ملکی است. انجام پرونده های متعدد حقوقی ملکی است که وکیل را با رویه قضایی و عملی دادگاه ها آشنا می سازد.

بهترین وکیل ملکی در کنار ترازوی عدالت در حال بررسی پرونده ملکی است

بهترین وکیل ملکی

بهترین وکیل ملکی، وکیلی است که به صورت خاص فقط به وکالت در دعاوی ملکی بپردازد. چون دعاوی ملکی دارای نکات ظریف و حساسی هستند که بعضا ممکن است سرنوشت کل دارایی یک شخص را تغییر بدهد، بنابراین نیاز به تخصص بالا در پیگیری آنها به بهترین و کامل ترین روش، بیش از هر موضوع دیگری قابل درک است. در نتیجه دعاوی ملکی دقت نظر و حساسیت بیشتر از موضوعات حقوقی معمول دیگر، را از ناحیه وکیل می طلبند. بنابراین بسیار حائز اهمیت است برای حل و فصل دعاوی ملکی و مشکلات پیرامون آن به بهترین وکیل ملکی مراجعه کنید.

بهترین وکیل ملکی همیشه مطالعه در زمینه دعاوی ملکی و قوانین حاکم بر آنها دارد. یعنی باید به قوانین و مصوبات و آیین نامه های جدیدی که در مورد املاک و مستغلات به تصویب می رسند، اشراف کافی داشته باشد و همیشه در حال به روز کردن اطلاعات خود و کسب تخصص بیشتر در زمینه دعاوی ملکی باشد. در کنار این مساله او باید از سابقه کافی در زمینه دعاوی و پرونده های ملکی برخوردار باشد، یعنی دعاوی ملکی زیادی را با موفقیت به پایان رسانده باشد، تا بتواند به تمامی مسائل پیرامون ملک و دعاوی ناشی از آن اشراف کامل داشته باشد. در واقع بهترین وکیل ملکی وکیلی هست که به رویه های قضایی خاص در محاکم حقوقی و کیفری در مورد دعاوی ملکی تسلط کافی داشته باشد، تا بتواند دعاوی ملکی را به نتیجه مطلوبی برساند.

برای گرفتن مشاوره از بهترین وکیل ملکی در تهران، می توانید با دفتر ما تماس گرفته و وقت مشاوره حضوری یا تلفنی با بهترین وکلای ملکی تهران رزرو نمایید.

 مشاوره حقوقی با وکیل ملکی

(۲۰ خط ویژه)