وکیل طلاق

وکیل طلاق پشت میز در دفتر وکالت نشسته و ترازوی عدالت روی میز است و چکش عدالت را در دست گرفته است

از دیدگاه وکیل طلاق مهمترین دعاوی مربوط به حقوق خانواده دعاوی طلاق می باشد. طلاق به عنوان آخرین راه حل مشکلات خانواده شناخته می شود و وقتی هر یک از زوجین قصد جدایی در نظر داشته باشد اقدام به طرح دعوای طلاق علیه دیگری می نماید. البته گاهی اوقات نیز زوجین هر دو به این نتیجه می رسند جدای بهترین راه حل است و ممکن است اقدام به انجام مراحل طلاق توافقی نمایند. در این موارد ممکن است زوجین نیاز به وکیل برای طلاق داشته باشد.

مرکز تخصصی وکالت و مشاوره حقوقی دادهومان

جهت مشاوره حقوقی با وکیل طلاق 

با شماره تلفنهای زیر تماس حاصل فرمایید

(۲۰ خط ویژه)
(۲۰ خط ویژه)
(تلفن همراه)

وکیل طلاق، وکیل پایه یک دادگستری است که تخصص وی در زمینه انواع دعاوی طلاق می باشد. وکیل طلاق در خصوص انوع طلاق اعم از طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد و طلاق توافقی، به فعالیت می‌پردازد. علم و دانش وی با تلفیق تجربه فعالیت در زمینه دعاوی خانوادگی او را یاری می کند تا هم به زوجین در اتخاذ تصمیم مناسب کمک نماید و اگر امکان داشته باشد هر گونه تصمیمی با توافق هر دو زوجین اتخاذ شود و هم در صورت طرح دعوای طلاق از ناحیه هر یک از زوجین اقامه دعوای طلاق و پیگیری آن به نحوه  مناسب و با کیفیت بالا انجام شود.

کتاب قانون طلاق و چکش عدالت روی میز قرار دارد

انواع درخواست طلاق

به طور کلی طلاق به  سه صورت قابل طرح است. در صورتی طلاق از ناحیه زوجه درخواست شده باشد طرح دعوا تحت عنوان طلاق از طرف زن خواهد بود. در حالتی که مرد خواهان طلاق باشد عنوان دعوا طلاق به درخواست زوج است. نوع دیگر طلاق که به طلاق فوری مشهور است زمانی است که زوجین هر دو قصد جدایی دارند و در مورد کلیه حقوقی مالی و غیر مالی ناشی از رابطه زوجیت به توافق می رسد و هر دو با مراجعه به وکیل درخواست طلاق توافقی مطرح می نمایند که این روش آسانترین راه طلاق است. در زیر به ترتیب موارد مذکور را از زبان وکیل طلاق شرح می دهیم.

طلاق از طرف زن

گاهی اوقات زوج به هر دلیلی موافق طلاق نیست ولی زوجه قصد جدی بر جدایی دارد. همانطور که می دانید در حقوق ایران زن برای اینکه بتواند از دادگاه حکم الزام زوج به طلاق بگیرد باید عسرو حرج خود را در دادگاه ثابت نماید. عسروحرج به معنی مشقت و سختی در زندگی است. به عبارتی زوجه باید ثابت کند ادامه زندگی مشترک با زوج با توجه به وضعیت حاکم وی را در تنگنا و سختی قرار می دهد. موارد عسروحرج یا به عبارتی مشقت و سختی در تبصره ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی به صورت تمثیلی احصاء شده اند. از جمله این موارد مثل ترک زندگی خانوادگی از ناحیه زوج، اعتیاد به مواد مخدر یا مشروبات الکلی، محکومیت به حبس، هر گونه سوئ رفتار زوج یا ابتلاء زوج به بیماری صعب العلاج و مواردی از این قبیل می باشد. کار وکیل طلاق این است که وضعیت حاکم بر زندگی زوجه را با یکی از موارد احصاء شده قانونی تطبیق دهد و یا به هر نحوی در دادگاه اثبات نماید که زوجه در وضعیت سخت و تنگایی در ادامه زندگی مشترک قرار دارد به گونه ای که ادامه این وضعیت موجب عسرو وحرج زوجه شده است.

در پاسخ به این سوال که طلاق از طرف زن چقدر طول میکشد طبق نظر وکیل طلاق اصولاً طلاق از طرف زن زمانبر است و حدود ده ماه تا یک ونیم سال ممکن است زمان ببرد. به همین علت زوجه بهتر است با همراهی وکیل طلاق اقدام به طرح دعوای طلاق نماید. زوجه  به خودی خود حق طلاق ندارد و این حق در حقوق ایران مختص زوج است و راههای طلاق از طرف زن محدود و استثنایی هستند و نیاز به اثبات در دادگاه دارند. زوجه باید در دادگاه اثبات نماید که تحت فشار زیادی است و تحمل ادامه این وضعیت مشکل است.

طلاق از طرف مرد

نوع دیگر طلاق، طلاق از طرف مرد می‌باشد. در این قسمت می خواهیم بدانیم طلاق از طرف مرد چه شرایطی را دارد و آیا طلاق از طرف مرد بدون رضایت زن امکان پذیر است یا خیر؟

همانطور که قبلاً نیز بیان کردیم، در ایران حق طلاق برگرفته از حقوق اسلامی، در اختیار مرد است و طلاق از طرف مرد بدون دلیل امکان پذیر می باشد و نیاز به وجود دلیل خاصی برای طلاق ندارد و زوج می تواند نسبت به طرح درخواست طلاق اقدام نماید ولیکن زوج برای طلاق زوجه باید کلیه حقوق مالی زوجه از جمله مهریه، نفقه، اجرت المثل و … را پرداخت نماید و درصورتی که در عقد نامه شرط شده باشد زوج باید نصف داری خود را که در زمان زندگی مشترک با زوجه به دست آورده به زوجه پرداخت نماید. زوج با پرداخت حقوق مالی زوجه نیازی به جلب رضایت زوجه برای طلاق ندارد.

سوال دیگری که باید به آن پاسخ بدهیم این است که رابطه طلاق از طرف مرد و مهریه چگونه است؟ طبق نظر وکیل طلاق، طلاق از طرف مرد بدون پرداخت مهریه امکان پذیر نمی باشد، مگر اینکه زوج همزمان با دادخواست صدور گواهی عدم امکان سازش، دادخواست اعسار از پرداخت مهریه نیز ارائه نماید و ثابت کند که توان مالی پرداخت مهریه به صورت یکجا را ندارد. اگر زوج برای این کار به وکیل طلاق مراجعه نماید، انجام مراحل طلاق علی الاصول  بدون نیاز به حضور زوج در مراحل دادگاه و با پیگیری های وکیل طلاق صورت می گیرد.

طلاق توافقی

طلاق توافقی آسان ترین و سریع ترین روش های طلاق در ایران است. همانطور که از اسمش مشخص می باشد زمانی انجام می شود که زوج و زوجه برای گرفتن طلاق و همینطور در رابطه با حقوق مالی و غیرمالی ناشی از رابطه زوجیت، همچون مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت فرزند مشترک و … با یکدیگر به توافق رسیده باشند. بر خلاف تصور عموم افراد جامعه، که فکر می کنند برای طلاق توافقی نیاز به مراجعه به دادگاه نمی باشد، باد اعلام نمود که در طلاق توافقی نیز حتما باید گواهی عدم امکان سازش از دادگاه خانواده اخذ شود. طبق آیین نامه جدید قوه قضاییه، برای انجام مراحل طلاق توافقی، زوجین ابتدا باید نسبت به انجام جلسات مشاوره اقدام کنند و گواهی عدم انصراف از طلاق را از مراکز مشاوره بهزیستی دریافت کنند تا بتوانند به دفتر خدمات الکترونیک  قضایی رفته و دادخواست طلاق توافقی خود را ثبت و آنرا به دادگاه ارسال نمایند. در نهایت باید ادامه مراحل طلاق توافقی در دادگاه پیگیری کنند و گواهی عدم امکان سازش جهت انجام طلاق توافقی را از دادگاه دریافت نمایند. پس از صدور رای زوجین به مدت سه ماه فرصت خواهند داشت تا به یکی از دفاتر رسمی ثبت طلاق مراجعه کرده و طلاق خود را به ثبت برسانند. وکیل طلاق توافقی در این زمینه با تجربه بالا و علم و دانش حقوقی در کمترین زمان ممکن کلیه مراحل طلاق توافقی را انجام می دهد. همانطور که اشاره کردیم مراحل طلاق توافقی به دلیل اینکه زوجین در خصوص جدایی با یکدیگر توافق دارند، در ایران یکی از آسان ترین و سریع ترین طلاق ها به شمار می‌رود و انجام آن به وسیله وکیل متخصص طلاق گروه وکلای دادهومان، در مدت زمان حدود ۲۰ روز کاری انجام می پذیرد.

مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی طلاق اولین اقدام برای فکر کردن در این زمینه است. مشاوره وکیل طلاق به ما کمک می کند که آگاه شویم آیا اساساً مقررات حقوقی جامعه ای که در آن زندگی می کنیم به ما اجازه طلاق می دهد یا خیر. مشاوره با وکیل برای طلاق به ما کمک میکند دیدگاه روشنی از چگونگی انجام مراحل طلاق و مدت زمان و هزینه ای که برای آن صرف خواهد شد پیدا کنیم. این مشاوره میتواند به صورت مشاوره حقوقی تلفنی طلاق و یا به صورت مشاوره حقوقی حضوری انجام پذیرد.

وکیل ازدواج و طلاق

گاهی مشاهده می شود اشخاصی که قصد ازدواج دارند، قبل از ازدواج با وکیل خانواده در زمینه آثار حقوقی ازدواج مشاوره می نمایند. از دیدگاه وکیل طلاق این امر بسیار خوب و پسندیده است. مشاوره با وکیل خانوادگی طلاق صرفاً برای مشاوره بعد از ازدواج و به هنگام طلاق نیست. هر شخصی بهتر است قبل از انجام هر گونه عملی آگاهی حقوقی لازم را از کلیه تبعات عمل حقوقی خود، از متخصص این امر جویا شود.

بهترین وکیل طلاق در حال دست دادن با موکل است

بهترین وکیل طلاق

بهترین وکیل برای طلاق وکیلی است که علاوه بر علم و تخصص و تسلط بر قوانین حقوق خانواده، به رویه دادگاههای خانواده در خصوص هر یک از انواع طلاق ها که به آنها اشاره کردیم آشنایی کامل داشته باشد و به صورت تخصصی به فعالیت در زمینه دعاوی خانواده و طلاق بپردازد. وکیل طلاق گروه حقوقی دادهومان به عنوان بهترین وکیل طلاق در این زمینه خدمات حقوقی وکالت و مشاوره حقوقی طلاق را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

وکیل ماهر برای طلاق

معمولا وکلایی که به صورت طولانی مدت در زمینه دعاوی طلاق فعالیت دارند در امور حقوقی مربوط به طلاق و خانواده بسیار ماهر می شوند. یک وکیل ماهر طلاق در ابتدای کار تشخیص می دهد که احتمال موفقیت پرونده طلاق شما چقدر است و آیا با توجه به وضعیت موجود بهتر است بدون فوت وقت اقدام به طرح دعوای طلاق شود و یا اینکه در وضعیت موجود مذاکره بهترین راه حل است و در صورت حصول نتیجه، در زمان و انرژی زوجین صرفه جویی زیادی خواهد شد. به طور کلی یک وکیل ماهر طلاق همیشه توصیه به طرح دعاوی طلاق نمی کند.

گرفتن وکیل برای طلاق

اینکه چرا افراد ترجیح می‌دهند که برای انجام مراحل طلاق وکیل بگیرند، دلایل متعددی می تواند داشته باشد. در این قسمت در مورد این موضوع بحث و بررسی می نماییم.

یکی از این دلایلی که افراد وکیل طلاق می گیرند، این است که مراحل انجام طلاق پیچیده می باشد، که با توجه به اینکه افراد جامعه که می خواهند برای طلاق اقدام کنند، اطلاعات کافی در زمینه مسائل حقوقی آن را ندارند، ممکن است زمان و هزینه خود را در این زمینه هدر بدهند و درنهایت بعد از یک تا دو سال به نتیجه ای هم نرسند. بنابراین اصولاً زوجین تصمیم می گیرند که با همراهی یک وکیل خوب در زمینه طلاق این مراحل را به آسانی طی نمایند. یکی دیگر از دلایل آن می تواند این باشد که زوجین به دلیل اختلافاتی که با هم دارند، نمی خواهند با هم روبرو شوند و ترجیح می دهند وکیل آنها به جای آنجا در مراحل دادگاه را انجام دهد.

وکیل خانم برای طلاق

در برخی موارد زوجه در جستجوی وکیل خانم برای طلاق است و یا هر یک از زوجین بنابر دلایل شخصی قصد داشته باشند از همکاری وکیل خانم برای طلاق استفاده نمایند. در گروه حقوقی دادهومان هم وکیل خانم و هم وکیل آقا برای طلاق به صورت تخصصی خدمات وکالت و مشاوره حقوقی طلاق را انجام می دهند که در صورت نیاز به وکیل جهت طلاق می توانید با دفتر گروه حقوقی دادهومان تماس حاصل فرمایید.

وکیل طلاق در ایران

مطابق قانون مدنی ایران احوال شخصیه از جمله امور مربوط به طلاق ایرانیان خارج از کشور تابع دولت متبوع خود یعنی ایران می باشد. بنابراین چنانچه ایرانیان خارج از کشور قصد طلاق و جدایی داشته باشند باید کلیه مراحبل طلاق خود را در ایران و مطابق قانون ایران انجام دهند. بهترین راه برای سیر این مراحل انتخاب وکیل جهت طلاق در ایران می باشد. با توجه به راه اندازی سامانه ثبت نام ثنا برای ایرانیان خارج از مشود شما می توانید حتی به صورت غیر حضوری اقدام به انتخاب وکیل طلاق از خارج از کشور نمایید.

وکیل طلاق در تهران

با توجه به لزوم پیگیری مستمر دعاوی طلاق از ناحیه وکلای طلاق بهتر هست در شهری که قرار است مراحل طلاق شما انجام شود وکیل جهت طلاق انتخاب نمایید. وکیل پایه یک دادگستری تهران در زمینه طلاق به جهت دسترسی آسان به دادگاههای خانواده در تهران به سهولت می تواند مراحل طلاق را انجام دهد. داشتن وکیل خوب طلاق در تهران سرعت جریان کار و احتمال موفقیت در دعوای طلاق را بیشتر می کند. وکیل پایه یک طلاق تهران با رویه عملی دادگاههای تهران به طور کامل آشنا است و به خوبی میداند دعوای طلاق را با چه شرایط و مدارک طرح و اقامه نماید.

وکیل متخصص طلاق

وکیل متخصص طلاق یعنی وکیلی که عمده فعالیت وی فقط در زمینه دعاوی طلاق و خانواده است. فعالیت به صورت اختصاصی در زمینه دعاوی طلاق او را به طور کامل با مقررات حقوق خانواده و طلاق آشنا نموده و به رویه عملی دادگاهها در زمینه طلاق و خانواده کاملا مسلط شده است. وکیل متخصص طلاق نقطه نظرات و زوایایی را در نظر می گیرد که احتمالا وکیلی که به طور اختصاصی در این زمینه فعالیت ندارد آگاه نباشد. پیش بینی هایی از آینده و نتیجه دعاوی می کند که احتمالا از نظر وکلایی که در این زمینه فعالیت ندارد به دور باشد.

وکلای طلاق گروه حقوقی دادهومان، با تجربه فراوان در زمینه دعاوی طلاق، به عنوان دفتر وکالت طلاق به صورت تخصصی در این زمینه مشغول خدمت رسانی می باشند. شماره وکیل طلاق خطوط دفتر ما می باشند که می توانید جهت ارتباط با وکیل طلاق هماهنگی های لازم را انجام دهید.

تماس با وکیل طلاق 

(۲۰ خط ویژه)
(۲۰ خط ویژه)