زن و شوهر برای طلاق توافقی روبروی هم نشسته اند

زوجینی که قصد جدایی از یکدیگر را دارند و در خصوص کلیه حقوق مالی ناشی از زوجیت از جمله مهریه و جهیزیه و حقوق غیر مالی از جمله حضانت فرزند مشترک توافق دارند می توانند با راهنمایی وکیل طلاق توافقی کلیه مراحل طلاق توافقی را در کوتاه ترین زمان و بدون تنش انجام دهند. در این مقاله قصد داریم که طلاق توافقی با وکیل و چگونگی آن را شرح دهیم.

 طلاق توافقی با وکیل طلاق توافقی

طلاق توافقی چیست؟ از دیدگاه وکیل طلاق توافقی یکی از انواع طلاق که در آن زن و مرد هر دو موافق جدایی می باشند، طلاق توافقی می باشد که به اصلاح عامیانه طلاق تفاهمی هم گفته می شود. در این نوع طلاق، زوجین در مورد کلیه امور مربوط به رابطه زوجیت با یکدیگر به توافق می رسند و همانطور که از نامش پیداست می خواهند به صورت توافقی از یکدیگر جدا شوند.

مرکز تخصصی طلاق توافقی دادهومان

 جهت مشاوره حقوقی با وکیل طلاق توافقی

تماس حاصل فرمایید 

مشاوره حقوقی رایگان

۰۲۱۴۴۰۵۹۴۰۲  (۲۰ خط ویژه)

۰۲۱۲۲۷۳۱۳۷۷  (۲۰ خط ویژه)

۰۹۱۰۶۲۳۹۳۹۸     تلفن همراه

 طلاق توافقی فوری دادهومان

انجام طلاق توافقی حدود ۱۰ الی ۲۰ روز کاری
بدون نیاز به حضور زوجین درهیچ مرحله ای

مدارک لازم برای طلاق توافقی

شناسنامه و کارت ملی زوجین
عقدنامه یا رونوشت آن

چنانچه زوجین تصمیم جدی بر جدایی داشته باشند و بخواهند طلاق توافقی بدون حضور زوجین انجام دهند و یا به هر دلیلی می خواهند طلاق توافقی بدون حضور در جلسات مشاوره انجام دهند، به وکیل طلاق توافقی مراجعه می کنند. بنابراین  یکی از آسانترین راههای طلاق توافقی مراجعه به وکیل جهت طلاق توافقی است. اما زوجین چنانچه بخواهند وکیل برای طلاق توافقی انتخاب نمایند، باید قبل از مراجعه به وکیل، هر دو موافق انجام طلاق باشند. یعنی هیچ یک از طرفین مخالفتی با  تشکیل پرونده طلاق توافقی نداشته باشند. در این صورت وکیل طلاق توافقی می تواند روند طلاق توافقی را بدون حضور زوجین انجام دهد.

زن و شوهر در حال امضای توافقنامه طلاق توافقی نزد وکیل طلاق توافقی هستند

توافق نامه طلاق توافقی

شرط اصلی طلاق توافقی، توافق زوجین است. زوجین باید در مورد تمام امور مربوط به رابطه زوجیت اعم از مهریه، حضانت فرزندان، نفقه و اجرت المثل و سایر حقوق مالی و غیر مالی توافق داشته باشند تا بتوانند به وکیل جهت طلاق توافقی مراجعه نموده و با امضای توافق نامه طلاق توافقی و اعطای وکالت به وکیل دادگستری، نسبت به طلاق توافقی اقدام کنند.

مواردی که زوجین حتما قبل از مراجعه به وکیل در خصوص آن باید به توافق برسند و هیچ اختلاف نظری در خصوص آنها نداشته باشند تا بتوانند طلاق توافقی توسط وکیل را انجام دهند. از قرار زیر می باشند.

مهریه

در رای طلاق توافقی باید در خصوص مهریه تعیین تکلیف شود. یعنی چنانچه زوجین قصد طلاق توافقی بدون پرداخت مهریه داشته باشند در این صورت زوجه باید کل مهریه خود را در قبال طلاق به زوج ببخشد و یا ذمه زوج را ابراء نماید. اما اگر زوجین قصد داشته باشند که مهریه پرداخت شود، باید توافق کنند که مهریه به صورت اقساطی و یا یکجا پرداخت گردد.

در هر صورت زوجین چه قصد انجام طلاق توافقی بدون مهریه و یا با مهریه را داشته باشند، این توافقات را به وکیل طلاق توافقی اعلام می نمایند تا وکیل در توافقنامه زوجین این موضوع را درج کند و از طرف زوجین به دادگاه ارایه کند. در حقیقت زوجین تصمیم خود را در این خصوص به وکیل طلاق توافقی اعلام می کنند و وکیل قبل از حضور در دادگاه این توافق نامه را به امضای زوجین می رساند و بر مبنای آن پرونده طلاق توافقی را تشکیل می دهد. علاوه بر این توافق نامه اختیار بذل مهریه نیز در وکالتنامه وکیل باید به وی اعطا شود تا بتواند در جلسه دادگاه در خصوص بذل یا تعیین تکلیف مهریه تصمیم زوجین را اعلام نماید. یکی از دلایلی که زوجین ترجیح می دهند که پرونده خود را به وکیل طلاق توافقی بسپارند، اهمیت متن توافقنامه است که باید به درستی و با دانش حقوقی تنظیم گردد.

نفقه

. یکی دیگر از مواردی که زوجین باید جزء توافقات خود به وکیل طلاق توافقی اعلام نمایند، تعیین تکلیف نفقه زوجه و فرزندان می باشد. منظور از نفقه زوجه، نفقه ایام گذشته زوجه می باشد. در صورتی که زوجه ادعا کند زوج نفقه او را در ایام گذشته پرداخت ننموده است می توانند در رابطه با پرداخت آن توافق نمایند. معمولا زوجه نفقه خود را دریافت نموده و در این خصوص اعلام می کند هیچ گونه ادعایی ندارد. اگر زوجین فرزند مشترک داشته باشند و توافق کنند که حضانت آن با مادر باشد زوجین باید در خصوص میزان نفقه فرزند یا فرزندان مشترک خود نیز به توافق برسند و این موضوع را به وکیل طلاق توافقی اعلام نمایند.

حضانت فرزند

چنانچه زوجینی که قصد طلاق توافقی دارند دارای فرزند مشترک باشند و فرزند آنها دختر زیر ۹ سال یا فرزند پسر زیر ۱۵ سال باشد، باید در مورد حضانت و نگهداری آن با یکدیگر به توافق برسند و به وکیل طلاق توافقی اعلام نمایند که حضانت فرزند یا فرزندان به عهده پدر یا مادر خواهد بود.

جهیزیه

زوجین در خصوص جهیزیه زوجه در طلاق توافقی نیز باید تصمیم بگیرند توافق کنند که بعد از طلاق یا قبل از طلاق استرداد آن به زوجه انجام پذیرد. پس از تنظیم توافقنامه توسط وکیل طلاق توافقی و امضا آن به وسیله زوجین، وکیل روند طلاق توافقی را بدون نیاز به حضور زوجین در مراحل دادگاه و مشاوره انجام می دهد.

وکیل طلاق توافقی تهران پشت میز نشسته است

وکیل طلاق توافقی در تهران

کل روند طلاق توافقی که در این مقاله توضیح داده شد، در صورتی است که طلاق توافقی توسط وکیل طلاق توافقی در تهران انجام شود. بدیهی است چنانچه زوجین بخواهند روند طلاق توافقی را در شهر محل زندگی خود طی کنند، باید روند آن را در شهر خود انجام دهند و یا جهت اعطای وکالت، به وکیل طلاق توافقی تهران مراجعه نمایند.

در صورتی که در شهرستان زندگی می کنید، می توانید جهت مشاوره حقوقی طلاق توافقی با ما تماس حاصل نمایید. روند طلاق توافقی توسط وکیل طلاق توافقی در تهران بین ده تا بیست روز کاری انجام می پذیرد و وکیل روند طلاق توافقی بدون حضور زوجین را انجام می دهند، به نحوی که نیازی به حضور زوجین در هیچ کدام از مراحل طلاق توافقی نمی باشد.

برای دریافت مشاوره حقوقی طلاق توافقی با وکیل می توانید با شماره وکیل طلاق توافقی دادهومان ۰۲۱۴۴۰۵۹۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.

وکیل خانم برای طلاق توافقی

در برخی موارد در پرونده طلاق خانمها ترجیح می دهند که برای پیگیری پرونده طلاق توافقی خود به وکیل خانم برای طلاق توافقی مراجعه نمایند. در مجموعه دادهومان برای انجام پرونده های طلاق توافقی با وکلای مجرب طلاق توافقی همکاری می شود که هم وکیل خانم برای طلاق توافقی و هم وکیل آقا برای طلاق توافقی می باشند.

برای انجام طلاق توافقی به وسیله وکیل، حضور دو وکیل، از بهترین وکلای خانواده در تهران، یکی از طرف زوج و دیگری از طرف زوجه لازم است. زیرا حقوق و منافع زن و مرد با یکدیگر در تعارض است و یک وکیل نمی تواند همزمان هم به مصلحت زن و هم به مصلحت مرد اقدام کند. در نتیجه به لحاظ قانونی نمی تواند همزمان وکالت هر دو را در پرونده طلاق توافقی برعهده بگیرد. در گروه وکلای دادهومان، جهت انجام طلاق توافقی، از طرف زوجه وکیل خانم برای طلاق توافقی و از طرف زوج وکیل آقا همکاری می نمایند.

وکالت طلاق توافقی

چنانچه زوجه بخواهد اقدام به گرفتن وکیل برای طلاق توافقی با وکالت طلاق نماید، باید وکالت طلاق از زوج داشته باشد و با آن وکالتنامه حتما باید به وکیل طلاق توافقی مراجعه نماید و با اعطای وکالت به وکیل پایه یک دادگستری، برای طلاق توافقی اقدام نماید. وکالتنامه هایی که در این خصوص توسط دفاتر اسناد رسمی صادر می شوند، متفاوت می باشند. مثلا در برخی موارد زن با بخشیدن کل مهریه خود وکالت در طلاق را بدست می آورد. ولی در برخی موارد مفاد وکالتنامه به نحوی تنظیم می شود که زن بدون بخشیدن مهریه و یا سایر حقوق مالی خود وکالت در طلاق توافقی بگیرد. یعنی زوجه بدون بذل مهریه می تواند از مرد طلاق بگیرد.

نکته ای که در خصوص وکالتنامه طلاق  حائز اهمیت است، نحوه نگارش آن درحدود اختیارات وکیل طلاق می باشد. متاسفانه برخی وکالتنامه های طلاق به صورت کامل تنظیم نمی شوند و زوجه را با مشکلاتی مواجه می کنند. به طور مثال چنانچه در وکالتنامه اسقاط حق تجدیدنظرخواهی یا اسقاط حق فرجام خواهی پیش بینی نشده باشد زوج پس از صدور رای می تواند نسبت به آن اعتراض کند و مراحل طلاق را طولانی نماید و یا اگر حدود اختیارات وکیل در وکالتنامه بصورت کامل درج نشده است زوجه را با مشکلات دیگری مواجه می کند. بنابراین چنانچه زوجه می خواهد طلاق توافقی بدون حضور زوج انجام دهد باید در تنظیم مفاد وکالتنامه دقت نماید.

هزینه وکیل طلاق توافقی

جهت اطلاع از اینکه هزینه وکیل طلاق توافقی چقدر است، می توانید با وکیل متخصص طلاق توافقی بنیاد وکلای دادهومان تماس حاصل نمایید. البته هزینه های طلاق توافقی جدای از حق الوکاله وکیل طلاق توافقی به شرح زیر می باشد:

 • هزینه ثبت دادخواست طلاق توافقی حدود ۲۰۰ هزار تومان.
 • هزینه جلسه مشاوره طلاق توافقی ۱۴۰ هزار تومان.
 • هزینه گواهی عدم بارداری حدود ۴۰ هزار تومان.

بهترین وکیل طلاق توافقی در حال تنظیم قرارداد با زوجین است

بهترین وکیل برای طلاق توافقی

بهترین وکیل برای طلاق توافقی، وکیلی است که در زمینه طلاق توافقی تجربه بالایی دارد و به رویه عملی دادگاهها آشنا است. مضافاً اینکه به قوانین و آیین نامه های جدید طلاق توافقی تسلط کافی دارد. در واقع وکیل متخصص طلاق توافقی است. وکیل طلاق توافقی باید وکیل پایه یک دادگستری باشد. انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی برای انجام طلاق توافقی بسیار مهم و حائز اهمیت است. زوجین باید در این مورد دقت کافی نمایند، که در آینده با مشکل روبرو نشوند.

بنیاد وکلای دادهومان با تاکید بر حفظ بنیان خانواده و کاهش آمار طلاق، در وهله اول زوجین را دعوت به صلح و سازش می کند و در موارد لزوم مراجعه به مشاور خانواده را توصیه می نماید. در مواردی که تلاش زوجین در این زمینه مثمر ثمر واقع نشده است و به عنوان آخرین راه حل چاره ای جز طلاق و جدایی وجود ندارد، توافق و سازش در جدایی نیز امری بسیار مهم در کاهش آسیب های روحی و روانی ناشی از طلاق می باشد. بهترین وکیل طلاق توافقی با توجه به تجربه ای بالایی که در این زمینه دارد هم می تواند زوجین را در رسیدن به صلح و سازش راهنمایی کند و هم در صورت تصمیم نهایی زوجین برای طلاق، به زوجین در جهت حفظ حقوق آنها و در عین حال کاهش تنش های مسیر طلاق، کمک قابل توجهی نماید.

دعاوی خانواده علی الخصوص طلاق از اهمیت بالایی بر خوردار است. گاهی اوقات پای فرزندان در میان است. بر هم خوردن کیان خانواده آسیب های جدی بر تمام اعضای خانواده وارد می سازد. در عین حال باید توجه داشت در برخی موارد حفظ رابطه به هر قیمت نه تنها جلوی آسیب ها را نمی گیرد، بلکه ممکن است زندگی را برای زوجین و فرزندان تلخ تر نماید. طلاق نتیجه یک انتخاب اشتباه است اگر تلاش زوجین در جهت اصلاح امور و بر طرف کردن اختلافات به نتیجه نرسیده باشد، توصیه بهترین وکیل برای طلاق توافقی این است که زوجین به جای طرح دعاوی متعدد علیه یکدیگر و فرسایش روحی و روانی همدیگر، اقدامات جدایی را نیز با راهنمایی بهترین وکیل برای طلاق توافقی با توافق و سازش انجام دهند.

نکته حائز اهمیت در طلاق توافقی موضوع مکتوب کردن توافقات زوجین است. برای اینکه این توافقات فصل الخطاب حقوق مالی و غیر مالی زوجین قرار گیرد و جایی برای طرح ادعای بعدی وجود نداشته باشد بهتر است زیر نظر بهترین وکیل طلاق توافقی تنظیم شود. با توجه به اینکه کلیه حقوق مالی و غیر مالی زوجین از جمله مهریه، حضانت فرزندان، اجرت المثل، نفقه زوجه و فرزندان به موجب صورتجلسه توافقات طلاق توافقی تعیین تکلیف می گردد اگر صورتجلسه توافقات طلاق به درستی تنظیم نشود می تواند تبعات فراوانی بعد از اجرای صیغه طلاق برای زوجین به بار بیاورد.

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

در بنیاد وکلای دادهومان بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران خدمات طلاق توافقی را با کیفیت بالا ارائه می دهد. با اعطای وکالت به بهترین وکیل طلاق توافقی تهران دیگر نیازی به حضور زوجین در جلسه دادگاه یا جلسات مشاوره یا شورای حل اختلاف نیست و از ابتدا تا انتها مراحل طلاق توافقی به وسیله وکلا انجام می شود و حضور زوجین در هیچ مرحله از مراحل طلاق توافقی لازم نیست.

مطالبی که در بالا اشاره شد چگونگی انجام طلاق توافقی در تهران به وسیله بهترین وکیل طلاق توافقی تهران می باشد. پروسه طلاق توافقی در شهر های دیگر بسته به شهر آنها متفاوت خواهد بود. بنابراین چنانچه می خواهید وکیل برای طلاق توافقی در تهران داشته باشید، بهتر است بدانید تمام مراحل به وسیله وکلای طلاق توافقی ما در کوتاه ترین زمان انجام خواهد شد.

 طلاق توافقی خارج از کشور

چنانچه ایرانیان مقیم خارج از کشور بخواهند در ایران طلاق خود را به ثبت برسانند باید از طریق سفارت ایران درآن  کشور یا کنسولگری، وکالتنامه ای را برای انجام امور طلاق به شخصی که در ایران می شناسند اعطا نمایند، تا وی از طریق اعطای وکالت به وکیل طلاق توافقی، مراحل طلاق توافقی را برای آنها انجام دهد و یا مستقیما وکالتنامه ای با وکیل طلاق توافقی در ایران تنظیم کنند تا وکیل دادگستری مراحل طلاق توافقی ایرانیان مقیم خارج از کشور را انجام دهد.

مطابق ماده ۶ قانون مدنی قوانین مربوطه احوال شخصیه از قبیل نکاح و طلاق و اهلیت اشخاص در مورد کلیه اتباع ایران ولو اینکه مقیم خارج باشند مجری خواهد بود. بنابراین اگر دو ایرانی بخواهند در خارج از کشور از یکدیگر جدا شوند باید مطابق قوانین ایران و از طریق دادگاههای ایران طلاق بگیرند. لذا رای طلاق آنها که توسط دادگاه خارجی صادر شده باشد در داخل ایران قابلیت اجرایی نداشته و به رسمیت شناخته نمی شود.

چنانچه دو ایرانی بخواهند از نظر قانون ایران از هم جدا شوند سریع ترین راه این است که در دادگاههای ایران طلاق توافقی مطرح نمایند.

شماره وکیل برای طلاق توافقی

چنانچه می خواهید برای انجام طلاق توافقی در کمترین زمان اقدام نمایید و نیاز به مشاوره حقوقی طلاق توافقی دارید، می توانید با وکلای متخصص طلاق توافقی در ارتباط باشید. شما می توانید با شماره وکیل طلاق توافقی بنیاد وکلای دادهومان تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی طلاق توافقی با بهترین وکیل طلاق توافقی تهران، بهره مند شوید.

شماره وکیل طلاق توافقی

۰۲۱۴۴۰۵۹۴۰۲ (۲۰ خط ویژه)

۰۲۱۲۲۷۳۱۳۷۷  (۲۰ خط ویژه)

42 دیدگاه برای “وکیل طلاق توافقی

 1. بهار گفت:

  سلام
  من و همسرم تصمیم گرفتیم که از هم جدابشیم و توافقات رو هم انجام دادیم اگر به وکیل توافقی طلاق در مجموعه شما مراجعه کنیم چند روز طول میکشه تا کارمون انجام بشه؟

  1. دادهومان گفت:

   با سلام وقت بخیر
   در حال حاضرانجام طلاق توافقی توسط وکلا بین ۱۰ تا ۲۰ روز کاری طول می کشد.
   پاینده باشید

 2. داریوش گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دخترم آلمان زندگی می کنه و به من وکالت داده که براش وکیل جهت طلاق توافقی بگیرم چه مدارکی لازمه که همراه خودم به دفتر وکالت شما بیارم؟ و اگر با وکالت طلاق برای دخترم اقدام کنم مدت زمانش همون 10 تا 20 روز کاری هست؟

  1. دادهومان گفت:

   با سلام، وقت بخیر دوست عزیز
   مدارک لازم جهت طلاق توافقی اصل وکالتنامه و سند ازدواج و شناسنامه و کارت ملی زوجین می باشد. مدت زمان آن هیچ تفاوتی با سایر موارد ندارد.
   روز خوبی داشته باشید

 3. زهرا موسوي گفت:

  باسلام برادر من ميخواد از همسرش توافقي طلاق بگيره ممنون ميشم حق الوكاله طلاق توافقي را براي دوتا وكيل بفرماييد چقدر ميشه؟

  1. دادهومان گفت:

   با سلام
   جهت اطلاع از حق الوکاله طلاق توافقی با دفتر حقوقی دادهومان تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

 4. شيرين سالاري گفت:

  سلام خسته نباشيد من و همسرم قصد داريم توافقي جدا بشيم. ميخواستم سوال كنم ببينم ميشه بدون حضور تمام كارامون انجام بشه ؟ ممنون

  1. دادهومان گفت:

   سلام
   بله حتما، شما توافقات خود را به دفتر دادهومان اعلام می فرمایید. پس از تنظیم صورتجلسه توسط وکیل و امضای آن توسط شما، وکیل طلاق توافقی کلیه مراحل را انجام خواهد داد و نیازی به حضور شما در هیچ یک از مراحل نیست.
   ایام خوش

 5. زهرا گفت:

  اگه وکیل طلاق توافقی کارمون انجام بدن دیگه نیازی به حضور من و همسرم در دادگاه نیست ؟

  1. دادهومان گفت:

   سلام
   انجام مراحل طلاق توافقی در گروه وکلای دادهومان بدون حضور زوجین صورت می گیرد. اگر به وکیل طلاق توافقی وکالت دهید نیازی به حضور هیچ کدام از شما نیست.
   ایام خوش

 6. مونا مجد گفت:

  سلام شما در مجموعه تون وکیل خانم برای طلاق دارین؟

  1. دادهومان گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله در گروه حقوقی دادهومان هم وکلای آقا و هم وکلای خانم که در زمینه طلاق به صورت تخصصی فعالیت می کنند همکاری می نمایند. در این زمینه می توانید با دفتر تماس حاصل فرمایید.
   روز خوبی داشته باشید

 7. مرجان میری گفت:

  سلام من دنبال وکیل ماهر واسه طلاق می گردم میشه راهنماییم کنین ممنون

  1. دادهومان گفت:

   سلام
   می توانید با وکلای متخصص طلاق گروه حقوقی دادهومان با شماره تلفن درج شده در سایت تماس حاصل نموده و در مورد شرایط درخواست طلاق خود مشاوره حقوقی نمایید.
   روز خوبی داشته باشید

 8. مینا گفت:

  سلام ببخشید اگه وکیل برای طلاق توافقی بگیریم میشه جلسات مشاوره رو نریم و وکیل جامون بره ؟

  1. دادهومان گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   انجام کلیه مراحل طلاق توافقی در گروه وکلای دادهومان کاملا به صورت غیر حضوری بوده و کلیه مراحل توسط وکلای طلاق توافقی انجام می پذیرد.
   روز خوبی داشته باشید

 9. اعظم گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دخترم میخواداز همسرش جدا بشه تمام جلسات مشاوره طلاق توافقی رو هم رفتن و گواهی عدم انصراف از طلاق هم دریافت کردن ولی شوهرش میگه دادگاه نمیاد اگه وکیل برای طلاق توافقی بگیره میتونه بدون حضور شوهرش انجام بده بقیه مراحل طلاق؟؟
  ممنون

  1. دادهومان گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   اگر همسر شما به وکیل طلاق توافقی وکالت بدهد نیازی به حضور ایشان در فرایند طلاق توافقی نیست. شما میتوانید به همراه وکیل کلیه مراحل طلاق توافقی را انجام دهید.
   ایام خوبی داشته باشید

 10. Somaieh گفت:

  سلام ممنون عالی بود
  ببخشید من یه سوال داشتم من از همسرم وکالت طلاق دارم ولی پیش هر وکیل برای طلاق توافقی رفتم میگن نمیتونی با وکالت اقدام کنی چون توکیل توش نداره
  میشه منو راهنمایی کنید ؟

  1. دادهومان گفت:

   سلام
   جهت مشاوره دقیق بهتر است وکالتنامه خود را در واتساپ به ما ارسال نمایید تا توسط وکیل طلاق توافقی مورد بررسی قرار گیرد.
   ایام خوش

 11. پدرام گفت:

  سلام
  وکیل طلاق توافقی چه کمکی میتونه به ما بکنه ؟
  اگه خودمون توافق کرده باشیم بازم نیاز به گرفتن وکیل برای طلاق توافقی هست ؟

  1. دادهومان گفت:

   سلام
   وقت یخیر
   گرفتن وکیل اجباری نیست ولی با توجه به رویه مختلف دادگاها و پیچیدگی عملی این کار توصیه می شود به وکیل طلاق توافقی وکالت دهید.
   روز خوبی داشته باشید

 12. زهره گفت:

  سلام من دفتر خدمات قضایی برای دادن دادخواست طلاق توافقی مراجعه کردم گفتن که حتما باید نامه مشاوره داشته باشم
  سوالم از شما اینه که اگر وکیل بگیرم، طلاق توافقی بدون مشاوره امکان پذیر یا باید بازم مشاوره برم؟

  1. دادهومان گفت:

   سلام
   وقت شما بخیر
   در صورتی که به وکیل مراجعه فرمایید در گروه حقوقی دادهومان نیازی به انجام مشاوره توسط زوجین نیست کلیه مراحل طلاق توافقی حتی مشاوره نیز توسط وکلای طلاق توافقی انجام می پذیرد.
   ایام خوبی داشته باشید

   1. بهرام گفت:

    سلام
    وقت بخیر
    ببخشی برای طلاق توافقی حتما باید اصل سند ازدواج وجود داشته باشه من اصل سند گم کردم میخواستم ببینم اگه به وکیل طلاق توافقی مراجعه کنیم اصل سند ازدواج لازمه ؟

    1. دادهومان گفت:

     سلام وقت شما هم بخیر
     در صورتی سند ازدواج خود را گم کرده اید باید به دفتر خانه ای که ازدواج خود را در آن ثبت نموده اید مراجعه نموده و رونوشت سند ازدواج را تهیه فرمایید و سپس به دفتر ما مراجعه نمایید.
     روز خوش

 13. پویا گفت:

  سلام
  من و همسرم شهرستان هستیم میخواستم بپرسم به وکیل طلاق توافقی در تهران اگر مراجعه کنیم میتونن ده روزه کارمون رو انجام بدن

  1. دادهومان گفت:

   سلام
   بله ، اگر مدارک خود را در دفتر گروه حقوقی دادهومان تکمیل فرمایید امکان انجام طلاق توافقی در این مدت است.
   شاد باشید

 14. ترانه گفت:

  سلام
  من میخوام وکیل برای طلاق توافقی بگیرم ولی اصلا نمیخوام همسرم حتی یبارم ببینم میشه من جدا به دفتر شما مراجعه کنم و همسرم جدا بیاد؟

  1. دادهومان گفت:

   سلام
   وقت شما بخیر
   بله، در گروه حقوقی دادهومان این امکان وجود دارد با هماهنگی دفتر، زوجین جدا از یکدیگر برای ارائه مدارک و تنظیم توافق نامه طلاق توافقی مراجعه نمایند
   موفق و پیروز باشید

 15. مهشید زمانی گفت:

  سلام
  من دخترم و همسرش در خارج از کشور زندگی میکنند برای انجام طلاق توافقی خارج از کشور باید اقدام کنند یا اینجا باید وکیل برای طلاق توافقی بگیرن
  ممنونم ار اینکه راهنمایی میفرمایید

  1. دادهومان گفت:

   سلام
   احوال شخصیه از جمله طلاق ایرانیان خارج از کشور تابع قانون ایران است لذا دختر شما برای انجام طلاق توافقی باید مراحل قانونی طلاق در ایران را طی نمایند. برای این کار بهترین راه اعطای وکالت به وکیل طلاق توافقی است.
   روز خوبی داشته باشید

 16. پویا مرادی گفت:

  سلام
  ببخشید برای طلاق توافقی چند تا وکیل لازم هست
  من هر جا تماس میگیرم میگن دوتا وکیل باید باشه
  میتونم بپرسم چرا دوتا وکیل ؟

  1. دادهومان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای انجام مراحل طلاق توافقی نیاز به همکاری دو نفر وکیل پایه یک دادگستری است. منافع زوجین در تضاد هم هستند و یک نفر وکیل نمی تواند هم منافع زوج را رعایت کند و هم منافع زوجه را.
   موفق باشید

 17. پروانه بابایی گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  ما چهار ماه پیش طلاق توافقی گرفتیم و رای هم از دادگاه دریافت کردیم ولی ثبتش نکردیم
  الان میشه رای طلاق توافقی رو ثبت کنیم یا دوباره باید وکیل بگیریم و از اول اقدام بشه ؟

  1. دادهومان گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   متاسفانه مهلت اعتبار رای دادگاه در طلاق توافقی سه ماه از تاریخ قطعیت است. در صورتی که ظرف این مدت به دفترخانه مراجعه نکرده باشید، باید از ابتدا تمام مراحل را انجام دهید.
   موفق باشید

 18. روح الله حسینی گفت:

  سلام
  وقت شما بخیر
  وکیل طلاق توافقی تا چه مرحله کار ما رو میتونه انجام بده من همسرم مریض و اصلا نمیتونه جایی حضور داشته باشه ،آیا وکیل همه مراحل طلاق توافقی رو انجام میده

  1. دادهومان گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله ، در صورت اعطای وکالت به وکلای طلاق توافقی دادهومان نیازی به حضور هیچ یک از زوجین در هیچ یک از مراحل نیست. تمام اقدامات را وکلا انجام می دهند.
   موفق باشید

 19. عبدالهی گفت:

  سلام
  خواستم از مجموعه شما تشکر کنم مخصوصا از برخورد صبورانه وکلا ،که واقعا کمک بزرگی برای من در شرایط سخت بود

  1. دادهومان گفت:

   سلام
   خواهش میکنم. خوشحالیم که رضایت شما را جلب کرده ایم
   پیروز باشید

 20. رها گفت:

  سلام
  من و شوهرم میخوایم طلاق توافقی بگیریم ،اگه برای طلاق توافقی بخوایم وکیل بگیریم باید با پدرم حتما بیام دفتر شما یا برای طلاق توافقی نیازی به حضور پدرم نیست ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. دادهومان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که بالای هجده سال سن داشته باشید نیازی به حضور پدرتان نیست.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *