مشاوره حقوقی

چند نفر وکیل در حال صحبت کردن با همدیگر جهت ارائه مشاوره حقوقی هستند و کتاب قانون در دست دارند و لپ تاپ و ترازوی عدالت روی میز است

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری اولین اقدام برای آگاهی از حقوق قانونی می باشد. روشهای مختلفی برای مشاوره حقوقی وجود دارد. در مسائل و موضوعات پیچیده و مهم مشاوره حقوقی حضوری توصیه می شود. در مواردی که مسئله مورد مشاوره حقوقی فوریت دارد و همچنین برای صرفه جویی در وقت و انرژی به شرط دقت در بررسی کامل مدارک مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل دادگستری بهترین راه آگاهی حقوقی می تواند باشد. در این مقاله به اهمیت مشاوره حقوقی و موارد مختلف آن می پردازیم.

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

یکی از روشهای مشاوره حقوقی زیر را انتخاب نمایید

مشاوره حقوقی حضوری

مشاوره حقوقی حضوری تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری

در چه زمینه ای نیاز به مشاوره حقوقی دارد؟

در گروه حقوقی دادهومان مشاوره های حقوقی با توجه به تخصص و تجربه وکلا انجام می پذیرد. اگر در هر یک از امور زیر نیاز به مشاوره دارید می توانید از مشاوره حقوقی وکلای گروه حقوقی دادهومان بهره مند شوید

مشاوره حقوقی ازدواج

یکی دیگر از زمینه هایی که نیاز به بالا بردن آگاهی حقوقی در آن زیاد دیده میشود مشاوره حقوقی ازدواج است از آنجا که اکثر افراد بدون آگاهی در زمینه حقوق مالی و غیر مالی ناشی از ازدواج اقدام به ازدواج مینمایند و سپس با مشکلات فراوان از جمله مهریه و خروج از کشور و طلاق مواجه میشوند آگاهی در این زمینه یکی از نیازهای جوانان در زمینه مسائل حقوقی میباشد شما میتوانید از خدمات حقوقی وکیل خانواده گروه حقوقی دادهومان، مشاوره حقوقی در زمینه ازدواج دریافت نمایید.

مشاوره حقوقی ملکی

امروزه با افزایش قیمت مسکن دریافت مشاوره حقوقی ملکی از یک وکیل متخصص در امور ملکی قبل از خرید ملک یکی از ضروریات این معاملات پیچیده می باشد. همچنین دعاوی ملکی، از جمله دعاوی پیچیده حقوقی میباشند که نیازمنده مشاوره با یک وکیل متخصص ملکی است.

گروه وکلای دادهومان با تشکیل تیم وکلای متخصص در امور ملکی، شما را در این راه همراهی مینماید. مشاوره حقوقی ملکی در تهران توسط مجرب ترین و بهترین وکلای ملکی، میتواند بهترین مشاوره حقوقی ملکی تلفنی و حضوری را برای شما ارائه نماید.

مشاوره حقوقی ارث

یکی دیگر از مواردی که اشخاص نیاز به کسب آگاهی حقوقی در آن دارند مشاوره حقوقی در مورد ارث است چنانچه اختلافی بین وارثان در تقسیم ارث بوجود آید و یا مسائلی همچون مالیات بر ارث یا نحوه گرفتن گواهی انحصار وراثت و مسایل مربوط به آن مطرح باشد، مشورت با یک وکیل متخصص ارث بسیار میتواند برای افراد راهگشا باشد.

مشاوره حقوقی انحصار وراثت

زمانی که شخصی فوت میکند و اموالی منقول و غیرمنقول را از خود بجا میگذارد آن اموال به وراث شخص منتقل میشود. وراث باید گواهی انحصار وراثت خود را از شورای حل اختلاف دریافت نمایند که این گواهی نشان دهنده وارث بودن آنهاست و اینکه وراث دیگری بجز آنها وجود ندارد. اطلاع از مراحل انجام و اخذ گواهی انحصار وراثت را میتوانید با گرفتن مشاوره تخصصی از مشاور انحصار وراثت دریافت نمایید.

مشاوره حقوقی ثبت شرکتها

چنانچه قصد راه اندازی کسب و کاری را داشته باشید حتما جهت ثبت شرکت خود نیازمند مشاوره حقوقی ثبت شرکتها هستید و همچنین در صورت انجام تغییرات در شرکت خود نیازمند تنظیم و ثبت صورتجلساتی برای شرکت خود می باشید که گرفتن مشاوره حقوقی در این زمینه کمک شایانی در جهت صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد کرد.

مشاوره حقوقی چک و سفته

چک و سفته از اسناد تجاری دارای ویژگی های منحصر به فردی میباشند که در مبادلات تجاری مورد استفاده قرار میگیرند. آگاهی در مورد قوانین تجاری آنها کمک شایانی به افراد در استفاده از آنها میکند. مسئولیتهای قانونی چک و سفته با اسناد عادی فرق میکند و حقوق ویژه ای را برای دارنده آن به وجود می آورد. چنانچه صادر کننده سفته یا دارنده سفته یا چک هستید، قبل از هر اقدام حقوقی باید از وکیل امور چک و سفته در زمینه نحوه تکمیل سند تجاری و مسئولیتهای ناشی از آن یا نحوه اقامه دعوا و وصول آن اطلاعات لازم را بدست آورید.

مشاوره حقوقی پیش از ازدواج

ازدواج برای مرد و زن حقوقی مالی و غیر مالی ایجاد میکند. زوج ضمن عقد نکاح ملتزم به پرداخت مبلغی بابت مهریه میشود و همچنین بلافاصله بعد از عقد حقوق دیگری از جمله نفقه و اجرت المثل و… ایجاد میشوند. زوجه نیز حق مسکن و طلاق را ندارد مگر اینکه زوج طی وکالتی این حقوق را به وی اعطا کند و یا به طور مثال خروج از کشور زوجه بدون اذن زوج امکان پذیر نمی باشد. که اینها همه مواردی است که زوج و زوجه در مورد آن قبل از ازدواج باید آگاهی های لازم را کسب نمایند و میتوانند از مشاوره قبل ازدواج جهت بالا بردن آگاهی خود استفاده نمایند.

مشاوره حقوقی پزشکی

مطابق قانون پزشک تعهداتی در قبال بیمار خود دارد که چنانچه در مورد بیمار خود به تعهدات خود عمل نکند  ی حقی از بیمار توسط یک پزشک ضایع گردد و یا پزشکی درمانی اشتباه برای بیمار خود انجام دهد. توسط دادگاه با جلب نظر کمسیون پزشکی میتواند مورد تعقیب واقع شود . قبل از هرگونه اقدامی در این زمینه مشاوره حقوقی پزشکی توصیه میشود.

مشاوره حقوقی قصور پزشکی  میتواند شما را در خصوص جرائم پزشکی و مدارک لازم جهت شکایت علیه پزشک آگاه نماید. اینکه چه مواردی جز جرائم پزشکی تلقی شده و آیا عمل پزشک قصور پزشکی تلقی میشود یا نه و اینکه چه مدارکی جهت اثبات ادعا باید ارائه شود، همه از مواردی است که شما میتوانید با مشاوره با وکیل امور پزشکی پاسخ آن را دریافت نمایید.

مشاوره حقوقی جرائم رایانه ای

این روزها کلاهبرداری از طریق اینترنت گسترش زیادی پیدا کرده است و قانونگذار قوانینی را جهت جلوگیری از این جرائم اینترنتی پیش بینی نموده است، جرائم سایبری از جمله جرائمی است که مجرم از طریق فضای مجازی مثل سایت، اینستاگرام یا تلگرام یا سایر وسائل ارتباط جمعی قربانی خود را انتخاب میکند. چنانچه از طریق فضای مجازی متضرر شده اید با راهنمایی وکیل امور جرائم اینترنتی، میتوانید از قوانین و نحوه شکایت در این خصوص مطلع شوید.

مشاوره حقوقی ثبت اختراع

چنانچه مخترع هستید و میخواهید اختراع خود را به ثبت برسانید. باید در وب سایت ثبت اختراع و مالکیت معنوی ابتدا ثبت نام کنید و مراحل آن را انجام دهید. جهت اطلاع از نحوه ثبت درخواست اختراع و مزایای ثبت اختراع خود و اینکه چه مراحل و مدارکی را جهت انجام آن نیاز دارید باید از یک مشاور حقوقی ماهر در این زمینه مشورت بگیرید.

کلیه مراحل ثبت اختراع به صورت اینترنتی صورت گرفته و نیازی به حضور شما در اداره مالکیت معنوی نیست. هر اختراعی در اداره ماکیت معنوی قابلیت ثبت ندارد بلکه باید اختراع ابتکاری و جدید باشد و قبلا به ثبت نرسیده باشد و خصوصیات دیگری که مشاوره حقوقی میتواند به شما در آن زمینه آگاهی لازم را بدهد.

مشاوره حقوقی دیوان عدالت اداری

چنانچه افراد شکایتی از عملکرد ارگان های دولتی همچون آموزش و پرورش، شهرداری یا غیره داشته باشند باید دعاوی خود را به طرفیت ارگان مربوطه به دیوان عدالت اداری تقدیم کنند. رسیدگی در دیوان عدالت اداری به صورت غیر حضوری بوده و در صورت لزوم اخذ توضیح طرفین پرونده به دادگاه دعوت میشوند. اطلاع از نحوه طرح دعوی در این مرجع رسیدگی و روند آن، نیاز به کسب اطلاع و دریافت مشاوره از وکیل دیوان عدالت اداری دارد.

مشاوره حقوقی ثبت برند

هر گاه بخواهید از یک اسم یا علامت تجاری برای کالا یا ارائه خدمت خود استفاده کنید و نمی خواهید که دیگران از آن علامت یا برند شما استفاده کنند و به عبارتی آن علامت یا برند منحصر به فرد شما باشد، باید آن برند را در اداره  مالکیت معنوی به ثبت برسانید تا پس از آن کسی نتواند از آن استفاده نماید.

پس از ثبت برند چنانچه شخصی از برند شما سوء استفاده کند یا برند شما را بدون کسب رضایت و اجازه شما در جایی به کار ببرد، حق شکایت علیه شخصی که از اسم یا  علامت تجاری شما سوء استفاده نموده است برای شما محفوظ میباشد.

مشاوره حقوقی ثبتی

قوانین ثبتی یکی از مشکل ترین قوانین حقوقی می باشند که جهت فهم آن نیاز به تخصص و مهارت زیادی می باشد. قوانین ثبتی عمدتاً در خصوص ثبت املاک و نحوه تقسیم آنها می باشد که آگاهی از آنها از تضییع حقوق افراد جلوگیری می کند

قوانین ثبتی موضوعاتی از قبیل  جرائم ثبتی، نحوه صدور سند مالکیت، اشتباهات .پیچیدگی قوانین ثبتی نیازمند تجربه و مهارت زیاد است. یک وکیل امور ثبتی متخصص در این امور توانایی بهترین مشاوره ثبتی را خواهد داشت. ثبتی، اسناد مالکیت معارض را تعیین تکلیف کرده است

مشاوره حقوقی بیمه

بیمه امروزه گستره وسیعی از موضوعات را در بر میگیرد و هر شخصی امروزه یک قرارداد با یک بیمه منعقد کرده است که این قرارداد حقوقی را برای وی ایجاد می نماید. آگاهی در زمینه حقوق بیمه یکی دیگر از اموری است که مشاوره در آن میتوانند به شما کمک کنند. بیمه کارگران، بیمه شخص ثالث، بیمه بیکاری و بیمه تامین اجتماعی و … از جمله این موارد است.

مشاوره حقوقی بورس

امروزه سرمایه گذاری در بورس در کشور با رشد چشمگیری روبرو بوده است و افراد سهام شرکتهای بزرگ و کوچک را خریداری کرده و با پول اندک یا زیاد خود در آن  سرمایه گذاری را شروع میکنند. شرکت در بورس و خرید اوراق در بورس یکی از مواردی است که به رشد هر جامعه ای کمک خواهد کرد و باعث رشد و  شکوفایی شرکتهای خصوصی و دولتی در آن کشور می شود. اشخاص با سرمایه اندک خود در بورس میتوانند سودی را بدست آورند و درآمدی جدای از فعالیتهای شخصی خود کسب نمایند.

اما چنانچه اختلافاتی بین فعالین بازار سرمایه رخ دهد ابتدا باید مسئله در کمیته سازش کانون ها مطرح شود و سپس در صورت حل نشدن، موضوع در هیات داوران موضوع قانون بورس و اوراق بهادار رسیدگی خواهد شد. اما نحوه شکایت از سازمان بورس اوراق بهادار و راههای پیگیری آن از جمله موارد بسیار تخصصی است که ضرورت مشاوره با وکیل بورس را ایجاب می نماید.

مشاوره حقوقی مهاجرت

مهاجرت به کشور های دیگر روشهای زیادی دارد که هر فردی باید با توجه به تحصیلات و شغل و شرایطی که دارد از یکی از روش های مناسب خود را انتخاب نمیاد. بسته به اینکه با چه هدفی قصد مهاجرت دارید و اینکه چه کشوری برای شما مناسب است و اینکه به طور موقت قصد مهاجرت دارید یا به طور دائم و اطلاعاتی که از کشور مورد نظر خود دارید آیا درست است یا نه همه این موارد نیازمند مشاوره تخصصی با یک وکیل مهاجرت یا مشاوره حقوقی مهاجرت زبده میباشد.

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا واخذ ویزا یا اقامت دایم کانادا را دارید می توانید با مشاورین متخصص ما در این زمینه مشورت نمایید گروه حقوقی دادهومان با همکاری وکلای مهاجرت کانادا در تورنتو و ونکور کلیه خدمات مهاجرتی را به بهترین کیفیت ارایه می دهد برای مشاوره مهاجرتی تخصصی در این زمینه با ما تماس حاص فرمایید