مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری

یکی از راههای مشاوره حقوقی زیر را انتخاب نمایید
مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی

از طریق مشاوره حقوقی تلفنی، به صورت مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری مشاوره نمایید

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی حضوری

با رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری از خدمات مشاوره تخصصی توسط وکیل پایه یک دادگستری بهره مند شوید

مرکز تخصصی وکالت و مشاوره حقوقی بنیاد حقوقی دادهومان

جهت دریافت مشاوره حقوقی با شماره تلفن زیر

تماس حاصل فرمایید

 ۰۲۱۲۲۷۴۰۸۷۰   (۲۰ خط ویژه)

ساعات کاری ما

شنبه تا چهارشنبه   ۹:۰۰ – ۲۰:۰۰

پنجشنبه  ۹:۰۰ – ۱۵:۰۰

سایر خدمات حقوقی دادهومان
مشاوره حقوقی آنلاین
مشاوره حقوقی آنلاین

با وکیل دادگستری به صورت آنلاین ارتباط بر قرار کرده و مشاوره حقوقی رایگان دریافت نمایید

ارزیابی و بررسی پرونده
ارزیابی و بررسی پرونده

با ارائه مدارک پرونده خود به ما، ارزیابی و راهکار وکیل پایه یک دادگستری را دریافت نمایید

تنظیم اوراق قضایی و لوایح

دادخواست، شکوائیه و لایحه خود را بوسیله وکیل دادگستری تهیه و تنظیم نمایید

مشاور حقوقی یا وکیل خوب چه خصوصیاتی دارد

وکیل یا مشاور حقوقی خوب چه کسی است؟

همه ما وقتی با مسئله حقوقی بر می خوریم به این فکر می کنیم که یک وکیل خوب برای دریافت مشاوره حقوقی پیدا کنیم.  اینکه وکیل یا مشاور حقوقی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشه ابعاد مختلفی دارد که در زیر بررسی میکنیم.

نکته اول

اطمینان از وکیل بودن مشاور حقوقی

آیا شخصی که با او مشاوره می کنید وکیل دادگستری است؟

متاسفانه در برخی از مراکزی که در زمینه حقوقی فعالیت دارند از افرادی استفاده میشود که حتی تحصیلاتی در رشته حقوق ندارند و در نتیجه این افراد شما رو به سمت و سوی اشتباه سوق می دهند. بنابراین اولین اقدام این هست که مطمئن شوید شخصی که با وی مشاوره حقوقی مینمایید وکیل دادگستری است.

مشاوره حقوقی

نکته دوم

صداقت شرط اصلی مشاوره حقوقی است

وکیل یا مشاور حقوقی خوب باید صداقت داشته باشد

یک وکیل خوب باید در توصیف وضعیت حقوقی پرونده شما صداقت داشته باشد. قول بیهوده به شما ندهد و با واقع بینی شما را راهنمایی نماید. هر جا که احساس کردید وعده های مثبت زیادی دریافت می کنید و یا ادعای داشتن رابطه و نفوذ را از یک وکیل می شنوید، بدانید که قطعا آن وکیل با شما صداقت ندارد. پس در انتخاب شخصی که با وی مشاوره حقوقی می نمایید دقت نمایید.

مشاوره حقوقی

نکته سوم

مشاور حقوقی خوب باید دارای دانش حقوقی کافی باشد

آیا وکیل مورد نظر شما دانش حقوقی کافی دارد؟

موضوع دانش وکیل از طریق بررسی رزومه آن شخص و اطلاع از میزان سابقه کاری و میزان تحصیلات وی بدست می آید. بنابراین اطلاع حاصل نماید وکیلی که با وی مشاوره می نمایید دانش کافی در زمینه موضوع پرونده شما دارد.

مشاوره حقوقی

نکته چهارم

مشاور حقوقی باید مسئول و دلسوز باشد

یک وکیل یا مشاور حقوقی خوب چرا باید دلسوز باشد؟

یک وکیل یا مشاور حقوقی اگر شخص مسئول و دلسوزی نباشد شما رو به سمت طرح دعوایی هدایت می کند که لازم و ضروری نبوده است. فقط وقت و هزینه شما را هدر می دهد و به نتیجه ای هم نمی رسد. بنابراین پیدا کردن یه وکیل مسئول و دلسوز مهمترین قسمت کار هست. دقت نمایید شخصی که با وی مشاوره حقوقی می نمایید مسئول و دلسوز باشد.

مشاوره حقوقی

نکته پنجم

مشاور حقوقی باید تجربه کافی داشته باشد

یک وکیل خوب شخصی هست که با تجربه باشد

این فاکتور هم، از جمله فاکتورهای مهم کار وکالت هست. شاید کسانی که تجربه بالایی دارند حاضر نباشند با حق الوکاله یا حق المشاوره کم کار کنند ولی آنها بهای سالها تجربه و تخصص که با زحمت بدست آورده اند را دریافت می کنند. بنابراین برای وکالت و دریافت مشاوره حقوقی نزد یک وکیل با تجربه بروید.

مشاوره حقوقی

نکته ششم

پر انرژی و پیگیر بودن وکیل

ویژه گی دیگری که در یک وکیل لازم است باشد پیگیر بودن است

انجام کارهای حقوقی وقت و انرژی زیادی لازم دارند و یک وکیل خوب باید سخت کوش و پیگیر باشد. کار حقوقی پرونده خود بخود یا با یک بار یا چند بار مراجعه انجام نمی شود بلکه مستلزم پیگیریهای مستمر است. سعی کنید شخصی را برای وکالت و مشاوره حقوقی انتخاب کنید که پیگیر باشد.

مشاوره حقوقی

نکته هفتم

یک وکیل خوب باید در کارش دقیق باشد

دانش کافی باید در کنار دقت لازم باشد

نکته پایانی که در مورد انتخاب وکیل خوب باید در نظر بگیرید این هست که وکیل مورد نظر شما در کارش دقیق باشد. دقیق بودن در وکالت یک نکته اساسی است که به شخصیت افراد بر می گردد. یک وکیل تیزبین گاهی وقتها میتواند شما را از یه دردسر بزرگ نجات بدهد. در حالی که یک وکیل سهل انگار میتواند شما را در مشکل قرار دهد.

مشاوره حقوقی

تشخیص همه این موارد و انتخاب یک وکیل خوب برای اشخاصی که سررشته ای در این زمینه ندارد کار بسیار سختی است. ما با همکاری بهترین وکلای دادگستری تهران با تحصیلات عالی از معتبرترین دانشگاههای تهران، دارای سابقه بالا و سلامت شخصیت، کادری را تشکیل داده ایم تا بتوانیم بهترین خدمات حقوقی را در اختیار شما هموطنان عزیز قرار دهیم.

شما در چه زمینه ای نیازمند مشاوره حقوقی هستید؟

مشاوره حقوقی ملکی

امروزه با افزایش قیمت مسکن دریافت مشاوره حقوقی ملکی از یک وکیل متخصص در امور ملکی قبل از خرید ملک یکی از ضروریات این معاملات پیچیده می باشد. همچنین دعاوی ملکی، از جمله دعاوی پیچیده حقوقی میباشند که نیازمنده مشاوره با یک وکیل متخصص ملکی است.

گروه وکلای دادهومان با تشکیل تیم وکلای متخصص در امور ملکی، شما را در این راه همراهی مینماید. مشاوره حقوقی ملکی در تهران توسط مجرب ترین و بهترین وکلای ملکی، میتواند بهترین مشاوره حقوقی ملکی تلفنی و حضوری را برای شما ارائه نماید.

مشاوره حقوقی پزشکی

مطابق قانون پزشک تعهداتی در قبال بیمار خود دارد که چنانچه در مورد بیمار خود به تعهدات خود عمل نکند  ی حقی از بیمار توسط یک پزشک ضایع گردد و یا پزشکی درمانی اشتباه برای بیمار خود انجام دهد. توسط دادگاه با جلب نظر کمسیون پزشکی میتواند مورد تعقیب واقع شود . قبل از هرگونه اقدامی در این زمینه مشاوره حقوقی پزشکی توصیه میشود.

مشاوره حقوقی قصور پزشکی  میتواند شما را در خصوص جرائم پزشکی و مدارک لازم جهت شکایت علیه پزشک آگاه نماید. اینکه چه مواردی جز جرائم پزشکی تلقی شده و آیا عمل پزشک قصور پزشکی تلقی میشود یا نه و اینکه چه مدارکی جهت اثبات ادعا باید ارائه شود، همه از مواردی است که شما میتوانید با مشاوره با وکیل امور پزشکی پاسخ آن را دریافت نمایید.

مشاوره حقوقی مهاجرت

مهاجرت به کشور های دیگر روشهای زیادی دارد که هر فردی باید با توجه به تحصیلات و شغل و شرایطی که دارد از یکی از روش های مناسب خود را انتخاب نمیاد. بسته به اینکه با چه هدفی قصد مهاجرت دارید و اینکه چه کشوری برای شما مناسب است و اینکه به طور موقت قصد مهاجرت دارید یا به طور دائم و اطلاعاتی که از کشور مورد نظر خود دارید آیا درست است یا نه همه این موارد نیازمند مشاوره تخصصی با یک وکیل مهاجرت یا مشاوره حقوقی مهاجرت زبده میباشد.

مشاوره حقوقی ثبت برند

هر گاه بخواهید از یک اسم یا علامت تجاری برای کالا خود یا ارائه خدمت خود استفاده کنید و نمی خواهید که دیگران از آن علامت یا برند شما استفاده کنند و به عبارتی آن علامت یا برند منحصر به فرد شما باشد، باید آن برند را در اداره  مالکیت معنوی به ثبت برسانید تا پس از آن کسی نتواند از آن استفاده نماید.

پس از ثبت برند چنانچه شخصی از برند شما سوء استفاده کند یا برند شما را بدون کسب رضایت و اجازه شما در جایی به کار ببرد، حق شکایت علیه شخصی که از اسم یا  علامت تجاری شما سوء استفاده نموده است برای شما محفوظ میباشد.

جهت کسب آگاهی بیشتر در زمینه ثبت برند یا نحوه طرح و پیگیری شکایات، یک وکیل امور ثبت اسم و علامت تجاری کمک زیادی به شما خواهد کرد.

مشاوره حقوقی ثبتی

قوانین ثبتی یکی از مشکل ترین قوانین حقوقی می باشند که جهت فهم آن نیاز به تخصص و مهارت زیادی می باشد. قوانین ثبتی عمدتاً در خصوص ثبت املاک و نحوه تقسیم آنها می باشد که آگاهی از آنها از تضییع حقوق افراد جلوگیری میکند

قوانین ثبتی موضوعاتی از قبیل  جرائم ثبتی، نحوه صدور سند مالکیت، اشتباهات ثبتی، اسناد مالکیت معارض را تعیین تکلیف کرده است

پیچیدگی قوانین ثبتی نیازمند تجربه و مهارت زیاد است. یک وکیل امور ثبتی متخصص در این زمینه  توانایی بهترین مشاوره ثبتی را خواهد داشت.

مشاوره حقوقی بورس

امروزه سرمایه گذاری در بورس در کشور با رشد چشمگیری روبرو بوده است و افراد سهام شرکتهای بزرگ و کوچک را خریداری کرده و با پول اندک یا زیاد خود در آن  سرمایه گذاری را شروع میکنند. شرکت در بورس و خرید اوراق در بورس یکی از مواردی است که به رشد هر جامعه ای کمک خواهد کرد و باعث رشد و  شکوفایی شرکتهای خصوصی و دولتی در آن کشور می شود. اشخاص با سرمایه اندک خود در بورس میتوانند سودی را بدست آورند و درآمدی جدای از فعالیتهای شخصی خود کسب نمایند.

اما چنانچه اختلافاتی بین فعالین بازار سرمایه رخ دهد ابتدا باید مسئله در کمیته سازش کانون ها مطرح شود و سپس در صورت حل نشدن، موضوع در هیات داوران موضوع قانون بورس و اوراق بهادار رسیدگی خواهد شد. اما نحوه شکایت از سازمان بورس اوراق بهادار و راههای پیگیری آن از جمله موارد بسیار تخصصی است که ضرورت مشاوره با وکیل بورس را ایجاب می نماید.

مشاوره حقوقی پیش از ازدواج

ازدواج برای مرد و زن حقوقی مالی و غیر مالی ایجاد میکند. زوج ضمن عقد نکاح ملتزم به پرداخت مبلغی بابت مهریه میشود و همچنین بلافاصله بعد از عقد حقوق دیگری از جمله نفقه و اجرت المثل و… ایجاد میشوند. زوجه نیز حق مسکن و طلاق را ندارد مگر اینکه زوج طی وکالتی این حقوق را به وی اعطا کند و یا به طور مثال خروج از کشور زوجه بدون اذن زوج امکان پذیر نمی باشد. که اینها همه مواردی است که زوج و زوجه در مورد آن قبل از ازدواج باید آگاهی های لازم را کسب نمایند و میتوانند از مشاوره قبل ازدواج جهت بالا بردن آگاهی خود استفاده نمایند.

مشاوره حقوقی ازدواج

یکی دیگر از زمینه هایی که نیاز به بالا بردن آگاهی حقوقی در آن زیاد دیده میشود مشاوره حقوقی ازدواج است از آنجا که اکثر افراد بدون آگاهی در زمینه حقوق مالی و غیر مالی ناشی از ازدواج اقدام به ازدواج مینمایند و سپس با مشکلات فراوان از جمله مهریه و خروج از کشور و طلاق مواجه میشوند آگاهی در این زمینه یکی از نیازهای جوانان در زمینه مسائل حقوقی میباشد شما میتوانید از خدمات حقوقی وکیل خانواده گروه حقوقی دادهومان، مشاوره حقوقی در زمینه ازدواج دریافت نمایید.

مشاوره حقوقی بیمه

بیمه امروزه گستره وسیعی از موضوعات را در بر میگیرد و هر شخصی امروزه یک قرارداد با یک بیمه منعقد کرده است که این قرارداد حقوقی را برای وی ایجاد می نماید. آگاهی در زمینه حقوق بیمه یکی دیگر از اموری است که مشاوره در آن میتوانند به شما کمک کنند. بیمه کارگران، بیمه شخص ثالث، بیمه بیکاری و بیمه تامین اجتماعی و … از جمله این موارد است.

مشاوره حقوقی ارث

یکی دیگر از مواردی که اشخاص نیاز به کسب آگاهی حقوقی در آن دارند مشاوره حقوقی در مورد ارث است چنانچه اختلافی بین وارثان در تقسیم ارث بوجود آید و یا مسائلی همچون مالیات بر ارث یا نحوه گرفتن گواهی انحصار وراثت و مسایل مربوط به آن مطرح باشد، مشورت با یک وکیل متخصص ارث بسیار میتواند برای افراد راهگشا باشد.

مشاوره حقوقی ثبت شرکتها

چنانچه قصد راه اندازی کسب و کاری را داشته باشید حتما جهت ثبت شرکت خود نیازمند مشاوره حقوقی ثبت شرکتها هستید و همچنین در صورت انجام تغییرات در شرکت خود نیازمند تنظیم و ثبت صورتجلساتی برای شرکت خود می باشید که گرفتن مشاوره حقوقی در این زمینه کمک شایانی در جهت صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد کرد.

مشاوره حقوقی جرائم رایانه ای

این روزها کلاهبرداری از طریق اینترنت گسترش زیادی پیدا کرده است و قانونگذار قوانینی را جهت جلوگیری از این جرائم اینترنتی پیش بینی نموده است، جرائم سایبری از جمله جرائمی است که مجرم از طریق فضای مجازی مثل سایت، اینستاگرام یا تلگرام یا سایر وسائل ارتباط جمعی قربانی خود را انتخاب میکند. چنانچه از طریق فضای مجازی متضرر شده اید با راهنمایی وکیل امور جرائم اینترنتی، میتوانید از قوانین و نحوه شکایت در این خصوص مطلع شوید.

مشاوره حقوقی ثبت اختراع

چنانچه مخترع هستید و میخواهید اختراع خود را به ثبت برسانید. باید در وب سایت ثبت اختراع و مالکیت معنوی ابتدا ثبت نام کنید و مراحل آن را انجام دهید. جهت اطلاع از نحوه ثبت درخواست اختراع و مزایای ثبت اختراع خود و اینکه چه مراحل و مدارکی را جهت انجام آن نیاز دارید باید از یک مشاور حقوقی ماهر در این زمینه مشورت بگیرید.

کلیه مراحل ثبت اختراع به صورت اینترنتی صورت گرفته و نیازی به حضور شما در اداره مالکیت معنوی نیست. هر اختراعی در اداره ماکیت معنوی قابلیت ثبت ندارد بلکه باید اختراع ابتکاری و جدید باشد و قبلا به ثبت نرسیده باشد و خصوصیات دیگری که مشاوره حقوقی میتواند به شما در آن زمینه آگاهی لازم را بدهد.

مشاوره حقوقی چک و سفته

چک و سفته از اسناد تجاری دارای ویژگی های منحصر به فردی میباشند که در مبادلات تجاری مورد استفاده قرار میگیرند. آگاهی در مورد قوانین تجاری آنها کمک شایانی به افراد در استفاده از آنها میکند. مسئولیتهای قانونی چک و سفته با اسناد عادی فرق میکند و حقوق ویژه ای را برای دارنده آن به وجود می آورد. چنانچه صادر کننده سفته یا دارنده سفته یا چک هستید، قبل از هر اقدام حقوقی باید از وکیل امور چک و سفته در زمینه نحوه تکمیل سند تجاری و مسئولیتهای ناشی از آن یا نحوه اقامه دعوا و وصول آن اطلاعات لازم را بدست آورید.

مشاوره حقوقی دیوان عدالت اداری

چنانچه افراد شکایتی از عملکرد ارگان های دولتی همچون آموزش و پرورش، شهرداری یا غیره داشته باشند باید دعاوی خود را به طرفیت ارگان مربوطه به دیوان عدالت اداری تقدیم کنند. رسیدگی در دیوان عدالت اداری به صورت غیر حضوری بوده و در صورت لزوم اخذ توضیح طرفین پرونده به دادگاه دعوت میشوند. اطلاع از نحوه طرح دعوی در این مرجع رسیدگی و روند آن، نیاز به کسب اطلاع و دریافت مشاوره از وکیل دیوان عدالت اداری دارد.

مشاوره حقوقی انحصار وراثت

زمانی که شخصی فوت میکند و اموالی منقول و غیرمنقول را از خود بجا میگذارد آن اموال به وراث شخص منتقل میشود. وراث باید گواهی انحصار وراثت خود را از شورای حل اختلاف دریافت نمایند که این گواهی نشان دهنده وارث بودن آنهاست و اینکه وراث دیگری بجز آنها وجود ندارد. اطلاع از مراحل انجام و اخذ گواهی انحصار وراثت را میتوانید با گرفتن مشاوره تخصصی از مشاور انحصار وراثت دریافت نمایید.

گروه وکلای دادهومان