تنظیم شکواییه

وکیل دادگستری در حال نوشتن دادخواست می باشد و ترازوی عدالت روی میز است

تنظیم شکوائیه به نحوه صحیح در طرح شکایت کیفری بسیار حائز اهمیت است. شکوائیه زمانی به نتیجه میرسد که اولاً منطبق با قانون باشد و ثانیاً مستندات و دلایل آن ارائه شود. در صورتی که هنوز شکایت خود را مطرح ننموده اید، بهتر است تنظیم شکوائیه خود را توسط وکیل دادگستری انجام دهید.

توضیحات پرونده خود را در اختیار ما قرار داده و شکوائیه مورد نیاز خود را توسط وکیل پایه یک دادگستری و متخصص امور کیفری تهیه و تنظیم نمایید.

شما میتوانید این خدمت را بصورت غیر حضوری دریافت نمایید

مرکز تخصصی وکالت و مشاوره حقوقی بنیاد وکلای دادهومان

جهت درخواست تنظیم شکواییه

با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایید

(۲۰ خط ویژه)

تنظیم شکواییه چیست؟

شکواییه یکی از اوراق قضایی است که به هنگام طرح یک دعوای کیفری به دادسرا ارائه میشود. در واقع زمانی که جرمی اتفاق می افتد و شاکی میخواهد از مجرم شکایتی به مرجع قضایی ارائه نماید باید با تنظیم شکواییه این کار را انجام دهد.

در تنظیم شکواییه باید موارد زیر رعایت شود

  •  نام و مشخصات کامل شاکی
  •  نام و مشخصات کامل مشتکی عنه
  •  عنوان شکایت
  •  دلایل و منضماتی که برای اثبات شکایت وجود دارد
  •  شرح شکایت

بنابراین اینکه چه شکایتی را باید مطرح نمایید و یا چه مواردی را در شکواییه بنویسید، بسته به نوع جرم متفاوت می باشد که تشخیص آن با وکیل متخصص در امور کیفری است.

تنطیم شکواییه از موارد تخصصی است. زیرا که چنانچه شما به اشتباه یا بدون داشتن اطلاعات کافی اقدام به تنظیم شکواییه نمایید و در متن شکواییه خود جرمی را به کسی نسبت دهید اما نتوانید آن را اثبات نمایید خود را در معرض شکایت افترا طرف مقابل قرار داده اید. وی میتواند بابت اتهامی که به وی وارد نموده اید و نتوانستید آنرا اثبات نمایید علیه شما شکایت افترا مطرح نماید.

تنطیم شکواییه توسط یک وکیل متخصص به شما در جهت اثبات ادعا کمک فراوانی میکند. چرا که یک وکیل متخصص امور کیفری به خوبی میداند که برای جرم مورد نظر شکواییه خود را مستند به چه موادی نمیاد و چه مطالبی را در تنظیم شکواییه بیان کند.